אאא

נגיף ה'קורונה' גורם לנזקים כלכליים כבדים בטווח הקצר וככל הנראה גם בטווח הרחוק יותר. מי שכבר סופגת מהלומה היא חברת התעופה הישראלית אל על שהודיעה היום לבורסה כי היא צופה הפסדים של עשרות מיליוני דולר בהכנסות בעקבות ההשלכות של נגיף הקורונה - ומנייתה צנחה ב-7.47%. בשל התחזיות נמסר כי בחברה בודקים אפשרויות לפיטורי אלפי עובדים.

"בשלב זה החברה צופה ירידה בהכנסותיה שלהערכתה נכון לייחסן לאירוע נגיף הקורונה, בטווח של כ-50 עד 70 מיליון דולר, וזאת בגין חודשים ינואר ועד אפריל 2020 (כולל), מתוכם כ-40 עד 50 מיליון דולר בגין הרבעון הראשון לשנת 2020", נכתב בהודעה החברה. 

באל על הדגישו, כי "להערכת החברה, הירידה כאמור צפויה להתקזז בחלקה עם צמצום בהוצאות התפעוליות של החברה. בהתאם, החברה מעריכה בשלב זה כי ההשפעה של הירידה כאמור על תוצאות החברה בגין החודשים ינואר עד אפריל 2020 (כולל) צפויה להיות בטווח של כ-25 עד 45 מיליון דולר, מתוכם כ-15 עד 30 מיליון דולר בגין הרבעון הראשון לשנת 2020".

מוקדם יותר הודיעה 'אל על' על ביטול כל הטיסות לאיטליה ממחר ועד 14 במרץ, כולל בטיסות סאן דור, והקווים לתאילנד יופסקו ביום ראשון לכיוון בנגקוק וביום שלישי בכיוון ההפוך.

מהחברה נמסר, כי "נוכח הנחיות משרדי הבריאות והפנים, החברה נאלצת להודיע על השינויים הבאים בלוח הזמנים המתוכנן. השהיית הפעילות למילאנו, ונציה, רומא ונאפולי. כמו כן, פעילות החברה לתאילנד תושהה החל מיום שני ועד 27 במרץ, כאשר הטיסה אחרונה לבנגקוק תצא ביום ראשון והטיסה האחרונה לנתב"ג תמריא ביום שלישי".

באותה הזדמנות הודיעה החברה על דחיית הקו החדש לטוקיו ל-4 באפריל, והשהיית הטיסות לבייג'ינג' ולהונג קונג תימשך עד 2 במאי. מהחברה נמסר כי נוסעים המחזיקים בכרטיסים לטיסות המבוטלות יוכלו לקבל כספם בחזרה, ונוסעים שירצו טיסה חלופית יוכלו לפנות אל מוקד השירות של החברה או אל סוכן הנסיעות שדרכו היא הוזמנה.