אאא

בעוד שעתיים מסתיים יום הבחירות, והמדגמים בערוצי התקשורת מתפרסמים. זוהי שעת מתח, במיוחד לאחר יום שבו מתברר כי גורל המפלגות החרדיות על כף המאזניים.

הנתונים המדאיגים על מצב ההצבעה בריכוזים החרדיים גורם ללחץ גדול מאוד בקרב היהדות החרדית, והדבר בא לידי ביטוי כאשר אברכים מרשת הכוללים 'רינה של תורה' פנו לראש הכוללים הגאון הצדיק רבי מרדכי ליבר כהן ושאלו במה אפשר להתחזק למען הצלחת המערכה במיוחד לאור הנתונים המדאיגים כאשר אחוזי ההצבעה בריכוזים החרדים נמוך ביותר. 

לאחר שהגאון רבי מרדכי ליבר כהן שמע את דברי האברכים פנה להתייעץ עם גדולי ישראל שהורו לו שלקראת סיום הבחירות כאשר אין כבר מה לפעול ומצד שני מתחיל ספירת הקולות ואלו רגעים קריטיים מאוד ראוי וחובה על כל אברך לשבת וללמוד הערב סדר ג' ובפרט שזה שעות המדגמים עם ניסיון גדול של ביטול תורה.

ראש הכוללים הוציא מכתב מיוחד תחת הכותרת למען ציון לא אחשה בו הוא קורא לכלל אברכי הכוללים להתחזק הלילה ולהוסיף עוד שעת לימוד על הסדר בתענית דיבור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

וכך כתב במכתב "הנה כבר ידוע שגדולי ישראל זיע"א ושיבדלט"א סברו והכריעו שיום הבחירות הוא יום הדין לדורות, ועתה ביותר כאשר המערכה היא לדאבון כל לב על ד' ועל משיחו ועל כל קדשי ישראל, על כן נתחזק כולנו ביתר שאת ויתר עוז".

בני הכוללים שהופתעו מהמכתב נרתמו להוסיף הלילה עוד ועוד לומדים להכריע את המערכה הגורלית בכח התורה.

אמש (ראשון) נחשפה ב'כיכר השבת' התכנית המיוחדת ברשת ישיבות 'ארחות תורה' מיסודו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל זצ"ל, לפיה הלומדים בשעת המדגמים, שלא יתעדכנו בתוצאות עד הבוקר, יזכו לתגמול מהנהלת הישיבה.