אאא

בשעות הצהריים של יום הפורים, הותקף שוטר על ידי עוברי אורח בעיר ביתר עילית. בתיעוד המופץ ברשתות, נראה השוטר מופל על הרצפה.

החשוד המרכזי אחריו רדף השוטר, נעצר וביום שושן פורים, הובא לדיון בבית המשפט בירושלים, כאשר המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו בחמישה ימים.

נציג המשטרה טען בדיון כי מלבד תקיפה השוטר, תקף החשוד גם אזרחים וגרם נזק לרכוש. הוא תיאר: "מדובר בפורים, הייתה הפרעה לתנועה, הרבה אנשים היו בכביש והשוטר ביקש מהחשוד לעלות למדרכה כדי לא להפריע לתנועה. החשוד תקף אדם ברכב ולאחר מכן התנגד וברח מספר פעמים מהשוטר לאחר שהשוטר הודיע לו שהוא עצור".

עורך דינו של החשוד, טען מנגד, "מדובר באירוע שבפורים שבו החשוד שתה לשכרה, הוא אמר זאת במפורש, אדם שלא רגיל לשתות. האירוע יצא מכלל שליטה, הייתה שם התפרעות שלא קשורה דווקא למשיב כפי שהשוטר אמר בעצמו, מדובר באירוע שבו מעורבים רבים. פשוט תפסו את המשיב ועצרו אותו".

"השוטר ניסה לעצור אותו בשלב מוקדם יותר שבו מה הוא מספר? הוא היה שיכור, השוטר ניסה לעצור אותו, והוא פשוט ברח. השוטר פשוט היה מכוון עליו לתפוס אותו כי הוא התחמק, אבל בפועל הוא הותקף ע"י המון אחר שלא קשור אליו. אז נכון שברח אבל הוא היה שיכור".

השופט, אלעזר ביאלין, קבע בהחלטתו כי "לנוכח טיב העבירות המיוחסות למשיב קיימת עילת מעצר של מסוכנות. יחד עם זאת, לנוכח היעדר עבר פלילי ונסיבות נוספות שציין ב"כ המשיב, אינני סבור שמדובר בעילת מעצר ברף גבוה.

"בנסיבות אלה ולאחר שנתתי דעתי למכלול השיקולים, הגם שאינני מתעלם מחומרת המעשה והיקפו, אני סבור שניתן לאיין הן את החשש לשיבוש הליכי חקירה והן את המסוכנות הנשקפת מהמשיב באמצעות חלופת מעצר".

לכן הורה השופט על מעצר בית בבית אביו של החשוד בירושלים, איסור יצירת קשר עם המעורבים בפרשה, הפקדת כסף וחיוב התייצבות לחקירה ככל שיידרש.

• סרטון זה מופץ ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעל זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלם ידועה לכם הודיעו לנו בדוא''ל desk@kikar.co.il. השימוש בסרטון נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס''ח-2007