אאא

אתמול (רביעי) בשעות הלילה התקיימה ישיבה מורחבת בעיר בני ברק, בהשתתפות רבני הקהילות, ראש העיר אברהם רובינשטיין, אנשי משרד הבריאות, כוחות החירום והביטחון.

בישיבה נקבעו תקנות בעקבות הקורונה, שיפורסמו היום או מחר ברחבי העיר במטרה למנוע ככל הניתן את המשך ההדבקה של נגיף הקורונה. הרבנים צפויים לחתום על מסמך מוסכם על כולם, והוא יופץ ברחבי העיר. המסמך יכלול גם הנחיות מיוחדות לקראת שבת.

בין התקנות עליהם חתמו הרבנים, הוחלט כי בשלב זה תפילת ערבית לא תיערך עוד בבתי הכנסת, כי אם בפתחי בנייני מגורים ובחצרות הבתים - מניין מצומצם של דיירי הבניין בלבד, תוך שמירת מרחק בין המתפללים, על פי הנחיות משרד הבריאות.

באשר לתפילת שחרית, הוחלט כי הם ייערכו במניינים מצומצמים מאוד - בבתי הכנסת, החל מנץ החמה ועד לסוף זמן תפילה. בהודעת הרבנים מודגש כי אין להביא כלל ילדים לבית הכנסת.

במהלך הישיבה, העלה הגאון הרב חיים יצחק אייזיק לנדא, רב העיר וראש מערכת הכשרות, הצעה כי התפילה תיערך במניין ענק שיכלול את כל תושבי העיר באמצעות מערכת רמקולים או דרך תחנות הרדיו החרדיות.

בפגישה היו בין השאר: הגאון רבי יצחק זילברשטיין, הגאון רבי שמעון בעדני, הגאון רבי שמעון גלאי, הגאון רבי שריאל רוזנברג, הגאון רבי יהודה אריה דינר, הגאון רבי מרדכי שמואל אדלשטיין, הגאון רבי נתן בן סניור, הגאון רבי מרדכי בונים זילברברג הגאון רבי יהודה סילמן, הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט, הגאון רבי חיים יצחיק אייזיק לנדא, הגאון רבי יעקב מאיר שטרן, והגאון רבי מנחם מנדל שפרן.

בישיבה נכחו גם אנשי משרד הבריאות, קצין אג"מ דן סנ"צ הוד לוי ומפקד מחוז דן מטעם פיקוד העורף, אל"מ אריאל בליץ.

עיקרי הדברים מכינוס החירום של רבני העיר בני ברק:

1. תפילות ערבית בשבת ובחול יתקיימו בבניינים ובמקומות מרווחים אין צורך לבוא לבית הכנסת.
2. תפילות שחרית ומנחה יתקיימו רק במניין מצומצם. כל בית כנסת ישתדל לקיים מניינים מהנץ החמה עד סוף זמן תפילה בכל חדר אפשרי. קריאת התורה אפשר לשמוע דרך פרוזדור או ברחבה סמוכה ויוצאים בזה ידי חובה.
3. נשים וילדים מתחת לגיל בר מצוה לא יתפללו בבתי הכנסת.
4. בני שבעים ומעלה, וכן בעלי רקע רפואי יתפללו בביתם.
5. ראוי להמנע מטבילה במקווה. ומי שהולך בכל זאת, יקפיד ביתר שאת על כללי הזהירות. ריחוק, כל אחד לבדו ושהייה של בודדים בלבד.
6. אין לקיים חתונות ואירועים מרובי משתתפים בבתים פרטיים הדבר עלול לסכן אותם ואת סביבתם.