אאא

כבר קרוב לעשרים שנה שהמאבחן והמטפל אליקים ביננשטוק עוסק ברפוי ועזרה לאנשים. במסגרת זאת הוא פיתח את שיטת 'האימון השביעי' ואף הקים בית ספר בשם זה ללימוד שיטה זו בו מועברים קורסים וטיפולים אישיים. בעקבות זאת, נתקל אליקים במאות סיפורים מצערים וקשים.

לאליקים ביננשטוק ישנם לחנים רבים במגירה אשר רובם ככולם נכתבו לאחר שנחשף לאותם סיפורים. אחד מהם הולחן לפני מספר שנים באחד הלילות עת ישב עם עצמו לעשות סדר במחשבות אז נפלה לו ההשראה ללחן של השיר "רפאנו". מאז הוא מחפש כל מיני הזדמנויות להוציא אותו אך בכל פעם זה נדחה מסיבות כאלה ואחרות.

כעת עם התפשטות נגיף הקורונה סבור ביננשטוק שזה בדיוק הזמן לתת זרקור לאותן מילים חשובות אותן אנו אומרים 3 פעמים ביום. בדיוק עכשיו כשההרגשה בכל קצוות העולם שאין באמת מקום להסתתר מעוצמת הגילוי, שרק אחד יכול לעזור להושיע ולרפא. בימים שגם מומחים גדולים מסתובבים חסרי ישע באין ממש מה להציע, כשכולם חווים את הפחד מהלא נודע, המילים הללו רלוונטיות מתמיד, כי רק הוא הקובע מה היה ומה יהיה, ואנו פונים אליו שישלח לנו את הריפוי היישר מכיסא הכבוד.

אצל ביננשטוק המוזיקה היא חלק מחייו כבר הרבה שנים מאז היותו מתופף בעל שם עולמי לצד השירה והאלבום אותו הוציא בעבר, אך כיום מתמקד אליקים במתן טיפול ועזרה לאנשים והשיר הזה אף הוא מהווה נדבך חשוב מאותה עזרה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'מוזיקה' ותישארו מעודכנים

ל"רפאנו" צירף אליו אליקים את בנו נתנאל שמרגש בקולו הצלול ומטיב לבטא את פירוש המילות, לצד קולותיה המיוחדים של מקהלת 'שירה' מארה"ב, כשאת הכל עוטף עיבוד מלטף ונוגע ללב של המוזיקאי אהרל'ה נחשוני.

קרדיטים:

לחן: אליקים ביננשטוק.
שירה: אליקים & נתנאל ביננשטוק.
עיבוד והפקה מוזיקלית, פסנתר וסאונדים: אהרל'ה נחשוני.
תופים: נחמן פראנק.
גיטרות: מתן זגורי.
כינורות: ליאת רוזנברג והצוות.
קולות: מקהלת 'שירה' ארה"ב, אלי שפריי וזאבי פריד.
הקלטות: אולפני הצוללת תל אביב ותודה לטכנאים - אלדד ברמן וישי.
אולפני מרום אשדוד, יוסי גרינבוים.
הפקת שירה והקלטה: שרוליק הרשטיק.
מיקס ומאסטרינג: יניב בלאס.
ניהול והפקה: דוד אורנשטיין, ישראל הירשמן .
צילום: אהרלה זנד, נתנאל ביננשטוק.
גרפיקה ועריכת וידאו: נתנאל ביננשטוק.

לתכניתו של אליקים ביננשטוק בכיכר השבת 'נסתר וגלוי' - כנסו כאן

לפרטים נוספים ולקביעת תורים: 052-6571180 או במייל [email protected]

וכן באתר של ה'אימון השביעי' https://elyakimb.co.il/