אאא

שר הפנים אריה דרעי הנחה הבוקר (ראשון) את משרד הפנים להיערך למציאת פתרונות בידוד לתושבים שאין להם את התנאים הבסיסיים הנדרשים לבידוד, על פי הנחיות משרד הבריאות. 

המתווה יגובש בשיתוף פעולה בין משרד הפנים וראשי השלטון המקומי חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי ושי חג'ג' יו"ר מרכז המועצות האזוריות. משרד הפנים יוביל את הנושא ויגבש מדיניות ברורה.

הנחיית השר דרעי נעשתה בעקבות ישיבת ההיערכות לקראת הידוק הסגר, שהתקיימה ביום שישי בראשות רה"מ נתניהו.

 רחובות בני ברק ותל אביב - השוממים (צילום: אלי. פ)

בתחילה ייערך מיפוי למבודדים שאינם חולים, שלא נמצא עבורם פתרון לבידוד והם עלולים לסכן את עצמם ואת סביבתם. איתור המבודדים ייעשה ע"י הרשות המקומית שתיתן להם מענה: גורמי הרווחה יהיו בקשר ישיר עם מבודדים בבתים, הנמנים עם אוכלוסיית הקשישים, בעלי המוגבלויות ואחרים, על מנת לוודא שהם מקבלים מזון ותנאים בסיסיים. הנושא נמצא תחת אחריות משרד הרווחה והביטוח הלאומי.

משרד הבריאות יגדיר את תנאי הבידוד הנדרשים במקרה כזה ומינהל החירום במשרד הפנים ימפה את המסגרות האופציונליות להלנת מבודדים (פנימיות, כפר נוער, אכסניות וכו׳).

לצורך פעילות זו, יועמד תקציב תוספתי ממשרד האוצר למתן מענה תקציבי לצרכים הקיימים.

דרעי בבידוד בביתו, בשבוע שעבר (צילום: דוברות)
דרעי בבידוד בביתו, בשבוע שעבר (צילום: דוברות)
הגדלה

בתוך כך, ביוזמת שר הפנים אריה דרעי, מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן ואלי רגב ראש מנהל שירותי החירום במשרד הפנים יסיירו היום בצהריים בעיר בני ברק, יחד עם הנהלת עיריית ב"ב והמנכ"ל שמוליק ליטוב, נציגי משטרת ישראל ונציגי פיקוד העורף, במטרה שעד סוף היום יהיה בעיר מרכזי בידוד למי שיצטרך וכן מקומות מיוחדים לחולי קורונה, על פי כל הכשרויות והצרכים.

"משרד הפנים עולה שלב בהיערכות לקראת אפשרות של הידוק הסגר", אמר השר דרעי, "במקרה כזה, הרשויות המקומיות ייהפכו לשחקן המרכזי במאבק. נעמוד לצדן, נסייע בכל מה שצריך וניתן את המענים לצרכים שיעלו מהשטח, כדי להבטיח את יכולתן להמשיך ולהעניק את השירותים הנדרשים לאזרחים בתקופת המשבר".

בנוגע לבני ברק הוסיף השר כי "נעשה הכל לדאוג לתושבי העיר במהירות האפשרית. נתתי הנחייה לאתר באופן מיידי מקומות בעיר".