אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיצא הערב (רביעי) מבידוד לאחר שהתברר כי היועצת החרדית שלו חלתה בקורונה, נשא דברים בהצהרה לתקשורת ממעון ראש הממשלה בירושלים.

בפתח הדברים התייחס נתניהו למגזר החרדי ואמר כי יגבילו את הכניסות והיציאות של העיר בני ברק. בתוך העיר יתאפשר לתושבים לנוע לפי ההגבלות של הערים האחרות.

נתניהו הוסיף כי החליט על כך בתיאום על כל נציגי הציבור החרדי, וכי ידאגו לתושבים לכל מחסורם - על ידי הכנסת הדברים הנדרשים לתוך העיר.

בהמשך הדברים שיבח את הציבור החרדי, אמר כי חל שינוי משמעותי בהתייחסות לנגיף הקורונה וזאת בגיבוי ובהוראת כלל הרבנים.

ראש הממשלה בישר כי הוחלט על מענק מיוחד לכל משפחה עם ילדים, כאשר על כל ילד יקבלו 500 ש"ח, היישר לחשבון הבנק, לכבוד חג הפסח. גם הקשישים יקבלו מענק מיוחד.

בקטע האחרון של דבריו, התייחס ראש הממשלה לדרישות להישאר בבית בליל הסדר, ולחגוג רק עם המשפחה הגרעינית שכבר נמצאים עכשיו בבית.

נתניהו אמר כי יחגגו את ליל הסדר כמו במצרים, כל אחד בתוך הבית תוך שהוא מצטט את הפסוק "ולא יתן המשחית לבא אל בתיכם לנגף".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לסיום, התייחס ראש הממשלה לסגר והתבטא כי "כל העולם כולו - סגר צר מאוד".

בהמשך לנתניהו, חידד שר הפנים אריה דרעי כי "בתוך בני ברק - אין הגבלות חריגות משאר תושבי הארץ. בתוך העיר מותר לצאת לקניות ולהתאוורר כפי הנוהל. ההגבלות המדוברות הן רק לכניסות והיציאות של העיר. כל מה שמותר לשאר האזרחים, מותר גם לתושבי העיר בני ברק".

אחריו דיבר מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, שחזר על הצורך להקפיד לשמור על ההנחיות ולהישאר כל אחד בביתו בליל הסדר.

סימן טוב הוסיף כי יש לצאת מהבית רק עם מסיכה לאחר שהתברר כי הנגיף לא עובר באוויר אלא מועבר בעזרת רסיסי רוק.

הוא הוסיף כי אין צורך להסתער על המסיכות המיוחדות, אותם קרא להשאיר לטובת אנשי הרפואה. הוא קרא לציבור לאלתר בד כלשהו שיכסה את הפנים - ודי בכך.