אאא

בהתאם להחלטת הממשלה מתחילת השבוע, החל מהבוקר (חמישי) בשעה 8:00 תבוטל הגבלת המרחק של 500 מטרים מהבית לפעילות ספורטיבית.

היום ייערך דיון באפשרות להתיר שחייה בים תחת מגבלות שונות. כמו כן, הממשלה תדון בהקלות נוספות לענפי הספורט והפנאי.

בנוסף, אחרי המחאות של בעלי הדוכנים בשווקים השונים ברחבי הארץ, מסתמן כי השווקים צפויים לחזור לפעילות במתכונת מיוחדת בתחילת השבוע הבא. 

 הפגנת סוחרים ליד הכנסת (צילום: עקיבא וייס, 'כאן 11')

השווקים ייפתחו ככל הנראה לפי המגבלות הבאות: הם יחולקו למתחמים של 6,000 מטר; בכל רגע נתון רק 50% מהעסקים יהיו פתוחים; ובכל מתחם יתירו למאות אנשים בודדים לשהות בכל רגע נתון.

מה שעדיין לא הוכרע הוא האם יתירו להכניס אדם אחד לכל 10 או לכל 20 מטר, כאשר המשמעות היא הכנסת 300 או 600 בני אדם לכל מתחם.

בכניסה לכל מתחם יערכו בדיקות חום. בזמן כל השהות בשווקים, המבקרים יידרשו לחבוש מסיכה ולשמור על מרחק של שני מטרים אחד מהשני - והקשה מכל לרגילים לרכוש בשוק: הלקוחות לא יוכלו לממש לבד את הסחורה, והמוכרים יארזו אותם בשבילו.

מהיום: קנס על אי עטיית מסכה ברחוב

החל מהיום, המשטרה תתחיל לאכוף את הנחיית משרד הבריאות המחייבת לעטות מסיכת פה ואף בכל יציאה מהבית. המשטרה תחלק דוחות עם קנס בשווי 200 ש"ח, ללא אזהרה.

ההוראות לא חלות על ילדים מתחת לגיל 6; אנשים בעלי מוגבלות נפשית, שכלית או רפואית המתקשים באופן משמעותי בשימוש במסכה ועל השוהים בכלי רכב, במבנה או בחדר ללא אדם נוסף או עם אנשים הגרים באותו בית.

גני הילדים יחזרו לשגרה הדרגתית?

במהלך השבוע, אישרו שרי הממשלה את חזרתם ההדרגתית של ילדי הכיתות הנמוכות וגני הילדים - בכפוף להערכת מצב שתתקיים ביום שישי.

לפי אותה החלטה, אם לא תחול עליה בתחלואה בישראל, והמגמה החיובית כעת תימשך, יאפשרו לימוד חלקי, בקבוצות קטנות במחצית מימי השבוע.

אך מומחים מזהירים כי עדיין מוקדם מידי, שכן מכון גרדנר בחן את קצב ההדבקה אצל הילדים, ולפי הממצאים הראשוניים שהתקבלו, הילדים מדביקים ונדבקים יותר.

הגבלות חמורות בל"ג בעומר

כפי שכבר דיווחנו ב'כיכר השבת',בתום התייעצות של שרי הממשלה הוחלט להטיל מגבלות חמורות בהתאם לבקשת משרד הבריאות, ולאסור כלל הדלקת מדורות ברחבי הארץ.

 ההדלקה בבאיאן, שנה שעברה (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

במירון, לשם יאסרו השנה את עליית רבבות החוגגים המגיעים מידי שנה להתפלל בציון הקדוש ביום הילולת הרשב"י, יתירו הדלקת שלושה מדורות בלבד.

מדובר בהדלקה חסידית על ידי האדמו"ר מבאיאן, הדלקה ספרדית ככל הנראה על ידי הראשל"צ הגרש"מ עמאר, והדלקה לבני הציונות הדתית.

בכל הדלקה, יתירו רק לכארבעים בני אדם להשתתף - והם יעמדו במרחק ניכר בין אדם לחבירו. המעמדים כולם יועברו בשידור חי.