אאא

ההורים לחתן בר המצווה באנטוורפן שבבלגיה, לא ידעו את נפשם מרוב מתח. בעוד בר המצווה מתקרבת, הם התקשו למצוא דרך להביא את התפילין מישראל אל אנטוורפן הנצורה. ברגע האחרון, עם קצת חשיבה מחוץ לקופסה - התפילין יגיעו אי"ה היום (רביעי) לאירופה. 

מתחילת השבוע נבדקו מספר אפשרויות איך להעביר תפילין לחתן בר המצווה באנטוורפן, לקהילה היהודית ב'קלן' שבגרמניה ולמספר יעדים נוספים, שאין כל אפשרות להגיע אליהם ולהעביר לשם חפצי קדושה.

דודי רובינשטיין מחו"ל מהודר מספר ל'כיכר השבת': "קיבלנו כמה וכמה בקשות שהגיעו מאירופה, מיהודים שאין להם דרך לקבל את התפילין המחכים להם בארץ מעל חודש, הטיסות הופסקו והגבולות נסגרו.

"הבוקר נמצא פתרון עם הטיסה של ישראייר שיוצאת לחלץ ישראלים מגרמניה. במסגרת הקשרים הטובים של חו"ל מהודר עם מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס והסמנכ"ל גיל סתיו, הקשרים שיוצרים מזה חודש וחצי מסדרון אווירי הומניטרי לסיוע לקהילות יהודיות בעולם, מהטסת מזון כשר לפסח, ציוד רפואי, תשמישי קודש, הטסת שלוחי חב"ד, שוחטים, מקרי טיפול רפואי".

"הבוקר", אומר דודי בהתרגשות, "נמצא נוסע יקר, נועם, שחייב להגיע לגרמניה, כניסתו אושרה לשם והוא התנדב לסגור מעגל ולקחת את זוגות התפילין לקהילה היהודית בקלן ולבחור בר המצווה באנטוורפן - בינתיים פתרנו את הבעיות שלהם ומקווים לפתור את שאר הבקשות".

לסיום מוסיף רובינשטיין, "מדהים לראות את הערבות הדדית והיקפי החסד גם כשהגבולות סגורים וכשהטיסות נפסקות. עם ישראל ביופיו".