אאא

שופט בית המשפט השלום בראשון לציון הורה היום (שלישי) לשחרר ממעצר את האשה החרדית שנעצרה אמש בחשד לחילול קברו של חלל צה"ל, עמית בן יגאל הי"ד. המשטרה הודיעה כי בכוונת לערער על ההחלטה.

כפי שדווח אמש, לראשונה ב'כיכר השבת', המשטרה ניהלה במשך שעות מרדף אחר אשה חרדית בעיר בני ברק, בחשד למעורבת בחילול קברו של חלל צה"ל, עמית בן יגאל הי"ד. האישה נעצרה והועברה לחקירה.

מהמשטרה נמסר: "חקירה מורכבת של משטרת ישראל הביאה הערב למעצרה של תושבת ראשל"צ בת 41, בחשד שביום חמישי האחרון חפרה וחיללה את קברו של חלל צה"ל, עמית בן יגאל ז"ל, הקבור בחלקה הצבאית בבית העלמין בבאר יעקב".

כזכור, בשבוע שעבר הודיע דובר צה"ל על חילול קברו של חלל צה"ל ז"ל. בהודעה נאמר: "בשעות הערב התגלו סימני חפירה על חלקת הקבר של סמל-ראשון עמית בן יגאל ז"ל, בבית העלמין הצבאי בבאר יעקב. המשפחה עודכנה באופן מיידי ואביו הגיע לבית העלמין מלווה בגורמי הצבא. נציגי הרבנות הצבאית הגיעו למקום ווידאו כי כבוד המת לא חולל.

"צה"ל והמשטרה ימשיכו לבחון את נסיבות המקרה. לאור האירוע, הוחלט כי הלילה תתבצע אטימה של הקבר, ועד לסיום התהליך תועמד שמירה של חיילי חטיבת גולני באזור בית העלמין.

"יש לגנות בתוקף כל פגיעה בכבוד חללי צה"ל. צה"ל ומשטרת ישראל פועלים לחקירת האירוע ובירור הנסיבות".

עמית בן יגאל ז"ל נהרג כתוצאה מהשלכת אבן על ראשו במהלך פעילות מבצעית למעצר חשודים בכפר יעבד שבמרחב החטיבה המרחבית "מנשה".

בתחקיר ראשוני שערך צה"ל אחרי מותו גילה כי הקסדה לא הגנה עליו, שכן האבן פגעה בו כאשר הרים את ראשו.

בצה"ל בודקים היכן היה המזל"ט האמור היה ללוות את הכוח ולהתריע מפני השלכת חפצים כבדים מהגובה על לוחמי צה"ל.