אאא

לאחר שנעלם לכמה שבועות ועורר גל של שמועות בעולם עד להופעתו המחודשת, הדיקטטור הצפון קוריאני קים ג'ונג און קיים פגישה עם בכירי צבאו כדי "לדון בדרכים חדשות לחזק את יכולות הגרעין של המדינה", כלשון ההודעה של סוכנות הידיעות הצפון קוריאנית הרשמית.

עוד נמסר, כי בישיבה הוצגו דרכים "להעלאת הכוננות של הכוחות המזוינים האסטרטגיים ולהגברת ההרתעה הגרעינית של המדינה", אם כי לא פורט מה המשמעות המעשית של הדברים.

בהודעה נמסר כי הוחלט על "צעדים חיוניים" כדי "להגביר משמעותית את כוח האש של הנשק הארטילרי של הצבא". הפגישה, שהתאריך שלה לא נמסר בדיווח, התקיימה על פי סוכנות הידיעות הקוריאנית בימים האחרונים, ואם אכן כך, זוהי הופעתו הפומבית הראשונה של קים מזה כשלושה שבועות.

כזכור, הפעם האחרונה שבה דיווחה התקשורת הממלכתית בצפון קוריאה כי קים הופיע בציבור הייתה בחנוכת מפעל ב-1 במאי, הופעה ששמה קץ לשלושה שבועות שבהם לא פורסמו תמונות וסרטונים שלו בכלי התקשורת הרשמיים של המשטר – היעדרות שהולידה בשעתו דיווחים והשערות שלפיהם חלה או מת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בסך הכול, מאז תחילת אפריל הופיע קים ג'ונג און בציבור חמש פעמים בלבד, בהשוואה ל-27 פעמים בתקופה המקבילה אשתקד וההערכות הן שמצב בריאותו רופף ולא מאפשר לו את ההופעות הפומביות מבלי שהדבר ייראה בצורה חיצונית.

הערכה נוספת, היא שקים צמצם את מפגשיו הציבוריים בשל החשש מנגיף הקורונה שבאופן רשמי לא הגיע כלל לצפון קוריאה אך ההערכות הן שהמשטר מסתיר מפני העולם את המצב האמיתי במדינה.

כזכור, ניסה הנשיא טרמאפ בשנתיים האחרונות להביא לפירוקה של צפון קוריאה מגרעין באמצעות שיחות ישירות עם קים ג'ונג און, אך בינתיים ללא התקדמות ממשית.