אאא

רוברט זינגר נבחר כיו"ר מועצת הנאמנים (בהתנדבות) של רשת אורט העולמית (World ORT) באסיפה הכללית הרביעית של הארגון ביום ראשון.

בעבר שימש זינגר כמנכ"ל הארגון במשך כ-14 שנים, והוא האדם הראשון מאז אהרון סינגלובסקי (1940), אשר מילא תפקיד זה והמשיך לראשות מועצת הנאמנים. כמו כן, הוא האדם הראשון שנולד בברית המועצות וממלא כעת תפקיד זה.

זינגר היה בין המייסדים של היוזמות החינוכיות נעל"ה אשר מביאה צעירים ללימודים בישראל, תוכנית חפציב"ה, מבצע "יאנוש", ״אלף כיתות חכמות״ ויוזמות לאומיות ובינלאומיות רבות נוספות. כיום רוברט משמש כיו"ר ומנכ"ל חברת Spero, ובהתנדבות מוביל כיו"ר את הארגונים הפילנטרופיים "סאסא סטון" ו"אלומות אור".

מר זינגר אמר: "אני מודה למועצת הנאמנים של אורט העולמי על הבחירה בי כיו"ר. ישנה חשיבות עצומה בעייני להובלת הארגון, אני מאמין שהחינוך הוא המפתח לכל דבר, בייחוד למען המשכיותו והישרדותו של העם היהודי. החינוך הוא גם המפתח למלחמה באנטישמיות והתקפות על העם היהודי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"השנה הארגון מציין 140 שנה להיווסדו ויש מעט מאוד ארגונים יהודיים שקיימים זמן כה רב, שרדו שתי מלחמות עולם והגיעו ליעדים מרשימים ביותר. אנו חיים בעולם עם שוק עבודה המשתנה במהירות, וזו הסיבה שאורט הוא רלוונטי מתמיד - אנחנו מוקד של רעיונות חדשים, חדשנות ויכולת הסתגלות, ומכינים צעירים לעולם העבודה".

בנוסף, האסיפה הכללית הצביעה על מינויים נוספים לארגון החינוך העולמי:

בחירתו המחודשת של ד"ר קונרד ג'יילס כנשיא אורט עולמי לכהונה שנייה של ארבע שנים. ד"ר ג'יילס, רופא עיניים מוביל במישיגן, ארה"ב, אמר כי "השנים שחלפו מאז 2016 טמנו בחובם "אתגרים רבים - ועמדנו בהם. המשימה שלנו מעולם לא השתנתה ובמשך 140 שנה אורט מהווה את לב החינוך ברחבי העולם".

אלון שוסטר, שמונה בשבוע שעבר לתפקיד שר החקלאות בישראל, עזב את תפקידו במועצת הנאמנים. את שוסטר החליפה כנציגת ישראל (קדימה מדע) ענת פרידמן, יועצת תקשורת עם ניסיון של מעל 25 שנים בתפקידי ניהול בכירים בתחומי התקשורת, יחסי ציבור וההסברה בארץ ובעולם. בין היתר שימשה כדוברת משלחת ישראל באו"ם, דוברת במשרדי ממשלה שונים וכן דוברת של חברות מהמובילות במשק. בשנים האחרונות היא עומדת בראש משרד עצמאי לייעוץ תקשורת ואסטרטגיה.