אאא

אמש (מוצ"ש) במהלך משדר צאת השבת בחדשות 13, עסקו באולפן בזינוק הדרמטי במספר חולי הקורונה בישראל, כאשר רובם תלמידי בית ספר חילוני בירושלים, אך באחת התמונות הופיעו דווקא תלמידים חרדים. לאחר הביקורת, בחדשות 13 התנצלו.

כפי שדווח אמש, על פי נתוני משרד הבריאות, במהלך יום שישי, חג השבועות, נחשפו בישראל, 113 חולי קורונה חדשים. במהלך השבת נחשפו 14 חולים בלבד. רוב החולים החדשים הם תלמידי תיכון הגימנסיה העברית בירושלים.

הבחירה של המפיקים ב'חדשות 13' עוררה סערה ברשת, ופעילים חברתיים וחרדים, לצד פוליטיקאים, מתחו ביקורת על ההחלטה לבחור בתמונת ילדים חרדים על רקע דיווח של עשרות נדבקים במוסד חינוכי בירושלים, למרות שמדובר במוסד חילוני.

בעקבות הביקורת, ב'חדשות 13' חברו להבהיר ולהתנצל: "ראשית, אנו מתנצלים על התקלה. מדובר בטעות אנוש. התמונה שהוצגה הייתה חלק מרצף של תמונות מתוך מאגר מתקופת הקורונה שהופיעו על המסך לשניות בודדות, ובניהן גם תמונות של ילדים חילונים, בליינים ירושלמים מצטופפים, אזרחים בחוף הים וכדומה.

"עם זאת היא בהחלט הוצאה מהקשרה ואנו מתנצלים על כך. אין בכוונתנו לרמז על אמירה כזו או אחרת ויודגש כי כבר אמש, כשנודע לנו על התקלה, הנושא טופל במערכת החדשות".