אאא

שלושה שבועות לאחר מעצרו של "אלמוני מתפרע במירון" במהלך ההתפרעויות בהר מירון, הוא זוהה באמצעות בדיקת DNA ונשלח לאשפוז בבית חולים פסיכיאטרי, כך נודע ל"כיכר השבת", במהלכו הוא היה כבול למיטה, לבד בחדר - במשך כשעה וחצי ושוהה בתוך הקיא של עצמו.

כזכור, ה"אלמוני" נעצר יחד עם עוד 300 אנשים בהר מירון בל"ג בעומר, במהלך ההתפרעויות שאירעו במקום בעת שהמונים ניסו לפרוץ אל הציון, ובמשך ימים ארוכים הוחזק במעצר, כשהוא מסרב להזדהות.

במהלך ימי המעצר אף הוגשו נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים, בגין "הפרעה לשוטר במילוי תפקידו", וזאת בגין שני מקרים שאירעו בתחנת המשטרה אחרי מעצרו.

כעת, כשלושה שבועות לאחר מעצרו, הוא נשלח לבדיקה ראשונית אצל פסיכיאטר, במהלכה הוא הוריד את הראש וסירב לשתף פעולה. במהלך הבדיקה, הצליחו לזהות מי העצור ה"אלמוני", בזכות DNA, אך אז התברר כי מדובר בבחור בעל אוטיזם והפרעות נפשיות.

עוד התברר לחוקרים כי לפני כארבע שנים הוא היה עצור בגין תיק אחר ובית המשפט פסק בזמנו כי הוא לא כשיר לעמוד לדין.

בעקבות כך, כאמור, החליט הפסיכיאטר המחוזי לשחרור מהתיק הפלילי ולשלוח אותו לאשפוז למשך שבעה ימים בבית חולים פסיכיאטרי, שם הוא נמצא מאז סוף השבוע.

ל"כיכר השבת" נודע עוד כי במהלך האשפוז, הוא הושם בחדר לבד כשהוא כבול למיטה עם ארבעה אזיקים בידיו וברגליו - ובמשך כשעה וחצי שהה בתוך הקיא של עצמו.

 המהומות במירון. ארכיון (צילום: דוברות המשטרה)

כזכור, בכתב האישום שהוגש נגדו מתואר כי כאשר הוא הגיע באוטובוס לתחנת משטרת צפת, "לאחר שהשוטר ביקש לאזוק את חברו של הנאשם, הפריע הנאשם לשוטר מלמלא את תפקידו כדין, באופן שקם לעבר השוטר כאשר ידיו אזוקות, החל להשתולל ולצעוק, הניף את ידיו מעלה כמי שמתכוון להכות את השוטר, התקרב אליו ונצמד לגופו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"בהמשך לכך", נכתב בכתב האישום, "סמוך לשעה 16:30, בתחנת משטרת צפת, ביקשו השוטרים מהנאשם להזדהות, אך הנאשם לא הגיב לבקשתם וסירב להזדהות. בשל סירוב הנאשם להזדהות, ביקשו השוטרים להוציא את הנאשם מתא מעצרו ולהטביעו במערכת טביעות האצבע, וזאת בניסיון לזהות אותו. בתוך כך, התנגד הנאשם לבקשת השוטרים, הניף את רגלו ובעט ברגלה השמאלית של השוטרת יובל, ירק לעברה וקילל אותה בכך שאמר: ******, 'שיקסה'".

שופט בית משפט השלום בקרית שמונה ניסה במהלך אחד הדיונים, לשכנע את אותו "אלמוני" למסור פרטים על זהותו כדי שיוכל להשתחרר, אך לאחר דיון ארוך, הוא שוב סירב למסור פרטים. בסיום הדיון, ביום שישי לפני כשבוע וחצי, השופט שלח אותו להסתכלות פסיכיאטרית בפני הפסיכיאטר המחוזי, וזאת לשם "עריכת חוות דעת אודות כשירותו של המשיב לעמוד לדין ואודות מצבו בעת ביצוע העבירה".

במהלך הדיון, פנה העצור האלמוני לשופט ואמר: "אתמול הייתי בבית משפט ורצו שאני אחתום על כסף, נציגי השב"ס צחקו ואמרו לי שאם אחתום על נייר אז אני ישוחרר, אבל אני לא מאמין, לכן סירבתי לחתום על אותו נייר. אחרי שכבר הסכמתי לחתום ואמרתי שאני מבקש לחתום, אז הם אמרו לי שבגלל שלא חתמתי קודם לכן, עכשיו זה מאוחר מידי ולא ישחררו אותי".

לטענתו, "זה היה אחרי שנגמר הדיון, במרתף המעצרים של בית המשפט בקריית שמונה. התעללו בי במעצר. תראה את הידיים שלי, יש לי סימני פציעה על הידיים מהאזיקים, ואני בטוח שגם אם עשיתי משהו זה לא צריך להיות עם סימנים. אני לא יודע למה עצרו אותי, אני לא עשיתי כלום, לא הייתי בתוך מירון, הייתי ליד מירון ופתאום המשטרה אזקה אותי, ראיתי שוטר מרביץ לרב והדבר הזה מאוד פגע בי והלכתי להפריד. אני רגיל שבאנגליה יש בית כנסת ששומרים על באי בית הכנסת ועל הרב".