אאא

גבר כבן 25 נמשה מהים, צפונית לחוף מנטה ריי בתל אביב, כשהוא ללא סימני חיים. חובשים ופראמדיקים שהוזעקו למקום, קבעו את מותו.

פראמדיק מד"א רונן כהן תיאר: "כשהגענו לחוף, חברנו למצילים ולכוחות השיטור הימי שסרקו את הים, לאחר שאזרח דיווח שראה אדם במצוקה במים סמוך לסלעים".

"לאחר סריקות ממושכות, שכללו צוללנים, מסוק וסירות בים הטובע, הוא אותר צפונית לחוף כשהוא מחוסר הכרה, ומצילי החוף משו אותו אלינו על החסקה. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

 (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
הגדלה

אך הרגעים שקדמו להוצאתו אל החוף, מתברר, היו דרמטיים ביותר - כפי שנמסר מאנשי יחידת להבה של כב"ה: צוללים של לוחמי להבה, היחידה המיוחדת הארצית של כבאות והצלה, ערכו אימון צלילת עומק שגרתי בים הפתוח שלחופי תל אביב באזור מנטה ריי, כאשר לפתע נגדע האימון באותות קריאת מצוקה מהשיטור הימי, על אדם שככל הנראה טבע".

"בשלב זה כבר סרקו כוחות השיטור הימי, שכלל מסוק. הלוחמים, שהיו כאמור בקרבת מקום, איתרו במיידית את הטובע, בפעולה מהירה משו אותו וביצעו בו פעולות החייאה, תוך כדי הבאתו לחוף להמשך טיפול. לצערנו, צוותי רפואה קבעו את מותו", הוסיפו ב'להבה'.

צפו ברגעים הדרמטיים