אאא

סגן ראש עיריית ירושלים ומחזיק תיק משאבי חינוך חרדי, ישראל קלרמן, התייחס בראיון לישי כהן באולפן 'כיכר השבת' לחשבון הנפש החרדי סביב משבר הקורונה והסביר מדוע היה גל תחלואה בשכונות החרדיות.  צפו בראיון המלא

בהמשך הראיון התייחס קלרמן לאפליית הבנות הספרדיות בירושלים ואמר: "יש פחות ספרדיות שהן פחות מתאימות והלחץ של חברי הכנסת, לחץ על המנהלים, שיקבלו אותן לפני הבנות המוצלחות. לכן לא הוגן לומר למה אותה קיבלת ואותה לא. למה הבת עם התעודה הטובה לא התקבלה? בגלל אותה אחת הפחות טובה שהתקלה, גם הבת האשכנזיה הטובה לא התקבלה".

כזכור, השבוע נחשף ב'כיכר השבת' כי מנהלי סמינרים ספרדיים בירושלים נפגשו עם יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, והעלו בפניו שורת טענות נגד השיבוצים שעורכת עיריית ירושלים, כך נודע ל'כיכר השבת'.

המנהלים התמקדו בטענה כי העירייה משבצת את הבנות הספרדיות ה'חזקות' אצל הסמינרים האשכנזים, בעוד אצל הסמינרים הספרדים העירייה משבצת את הבנות החלשות יותר.

במהלך הפגישה העלו מנהלי הסמינרים בקשה שהעירייה תשבץ את הבנות הספרדיות ה'חזקות' בסמינרים הספרדים, וזאת במטרה שלא להחליש את המוסדות הספרדים ולהגיע למצב שבנות ספרדיות יבקשו להיכנס לסמינרים ספרדים כעדיפות ראשונה - מהלך שהוכיח את עצמו והוכתר בהצלחה בישיבות הקטנות.