אאא

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסר הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה עדכון על מצב הקורונה בישראל: "רואים עלייה ברורה בחלקים רבים של המדינה ובחלקים רבים של האוכלוסייה".

נתניהו פתח ואמר: "בעולם היום יש כבר קרוב ל-7 מיליון נדבקים ממגפת הקורונה, שגבתה עד עכשיו את חייהם של כ-400,000 בני אדם. גם באזורנו המצב לא השתפר, בנוסף לאיראן ותורכיה שיחד יש להן כמה עשרות אלפי מתים, אנחנו עדים בימים האחרונים לעלייה חדה במצרים וגם בסעודיה.

"סעודיה פתחה את המסגדים וסגרה אותם לאור ההתפרצות הזאת. גם אצלנו בישראל אנחנו עדים לעלייה חדה בשיעורי ההדבקה בימים האחרונים. כפי שאמרתי כל הזמן: הנגיף כאן. הוא לא המצאה דמיונית לא שלי ולא של אף אחד אחר.

"מדינות שהמעיטו בהערכת הסכנה של המגפה ושאימצו מדיניות מאוד מקלה, מאוד ליברלית, הבינו שאין ברירה אלא לנקוט צעדים ומגבלות שאנחנו נקטנו עוד בתחילת הדרך, זאת אחרי שהם ספגו אלפי מתים".

נתניהו הוסיף כי: "מי שאומר שמלכתחילה לא הייתה פה סכנה או שכעת אין סכנה, מטעה את הציבור ומעודד התנהגות שמסכנת את בריאות הציבור ואת חייהם של רבים. חלק מהעלייה הברורה שאנחנו רואים בשמונת הימים האחרונים בשיעור ההדבקה בישראל, חלק מזה נובע, וגם היה צפוי, בגלל ההקלות שעשינו כדי לפתוח את הכלכלה שלנו. אבל חלק גם נובע באופן מובהק מההתרופפות בהקפדה על הכללים של מסכות, מרחק והיגיינה".

לדבריו: "גם כשמנטרלים את ההתפרצות בגימנסיה העברית בירושלים, ואת ההתפרצות בבתי הספר, אנחנו רואים עלייה ברורה בחלקים רבים של המדינה ובחלקים רבים של האוכלוסייה. לכן, זימנתי מחר בבוקר את קבינט הקורונה שם נשקול את הצעדים המתבקשים מול התגברות המגיפה, כולל בבתי הספר, כולל בתחבורה הציבורית ובתחומים אחרים גם כן".

"במקביל", הוסיף נתניהו: "אנחנו נקיים השבוע ישיבה עם שר האוצר והאנשים המקצועיים שלו ועם כל השרים הכלכליים, שבה אקבל עדכון על הצעדים שנקטנו על מנת להחזיר אנשים למעגל העבודה וצעדים שאנחנו מתבקשים לנקוט כדי לעזור לעסקים קטנים ולעסקים בכלל, לחזור לשגרת פעילות".

ראש הממשלה הוסיף: "יש סימנים ראשונים מעודדים של התאוששות במשק, אתם רואים את זה - פתיחת עסקים, פתיחת מסעדות, לפעמים פתיחה יותר מדי - אנחנו רואים את ההתאוששות הזאת, אבל ההמשך תלוי בכם, אזרחי ישראל".