(צילום: פלאש 90)
אאא

בהוראת ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג הפארק הגדול בעיר, נפתח רק בשבת, ובכך מצליח גרינברג להרגיז שוב את האוכלוסייה החרדית הטוענת לאפליה חמורה כלפיה.

בהקלטה שהגיעה לידי 'כיכר השבת', מספרת המוקדנית של המוקד העירוני כי הפארק הגדול פתוח רק מליל שבת עד מוצאי שבת. אם לא די בכך, הבאים צריכים למדוד חום בכניסה, מה שמונע מאדם שומר שבת להגיע לפארק.

העיתונאי בני רבינוביץ' דיווח ב'יתד', כי הפארק הינו פארק כלל עירוני, והוא מיועד לכל תושבי העיר, אלא שמבחינה הלכתית נמנע מתושבים חרדים ודתיים להגיע אל הפארק בשבת בשל החיוב למדוד חום.

"זו עוד התנכלו לחרדים מצד ראש העירייה", טוענים תושבים בעיר בשיחה עם 'כיכר השבת'.

אלא שבהקלטה שהגיע ל'כיכר השבת' מגיב ראש העיר רמי גרינברג לטענות, ואומר: "בעיקרון, הפארק הגדול לא מוצמד לשכונה מסוימת, ולכן מגיעים אליו בעיקר כדי להשתמש במתקנים שיש שם ובאגם עצמו, כאשר כרגע אין אישור של משרד הבריאות להשתמש לא במתקנים ולא במגרשים, וזה מהווה בעיה של הדבקה של קורונה כתוצאה מכך, לכן אין טעם שיהיה פתוח".

"בנוסף", אומר גרינברג ומסביר כי "לפארק הגדול מגיעים מכל רחבי הארץ, וזה שוב מקום שיכול להיות שם סכנה יותר גדולה להתפשטות נגיף הקורונה, ולכן אין טעם לפתוח את זה כרגע. בסופי שבוע, מאחר שלא מגיעים מבחוץ להשתמש במתקנים, אז זה יותר מקום שכונתי לטובת נוה גן שהם מסתובבים שמה. ברגע שתסתיים תקופת הקורונה, הכל ייפתח ויהיה בסדר".