אאא

המשטרה עצרה שני חשודים בני 20 ו-21, תושבי טירה, החשודים במעורבות באירוע הירי לעבר כוח משטרה, לפני כשבועיים, בטירה.

האירוע התרחש ביום שישי לפני כשבועיים (5.6.20) לפנות בוקר, כאשר התקבל במשטרת ישראל דיווח על ירי לעבר בית בטירה. כוחות משטרה הגיעו למקום והחלו בחקירת הירי תוך חסימת הכביש בזירת האירוע.

במהלך הפעילות בזירה, שוטר הבחין ברכב ובו שלושה נוסעים שעבר במקום, וכעבור מס' דקות, חלף שוב אותו רכב עם שלושת הנוסעים, כאשר הפעם קיללו יושבי הרכב את המשטרה. הרכב המשיך בנסיעה ועזב את המקום, אולם השוטר הספיק לרשום את מספר הרכב.

3 שעות לאחר מכן, בעוד השוטרים ושוטרי המחלקה לזיהוי פלילי נמצאים בזירת הירי ועסוקים במלאכת איסוף הראיות - כשהם לבושים מדי משטרה וגלויים לאור יום, הגיע אדם כשהוא רעול פנים וירה לעברם בנשק ארוך.

השוטרים השיבו אש לעברו של החשוד, שעלה על רכב ונמלט מהמקום. כתוצאה מהירי, נגרם נזק לניידת המשטרה. בפעולות חקירה מהירות ומאומצות, הגיעו שוטרים לבית בעיר, שם מצאו את הרכב החשוד כאשר בחלקו השמאלי של הרכב הם איתרו פגיעות ירי.

עוד באותו לילה, אותרו חשודים במעשה הירי הראשון שבוצע לעבר הבית בעיר וכן בגין הירי הנוסף שבוצע לעבר השוטרים והם נעצרו והובאו לחקירה בתחנת המשטרה.

חשוד אחד, בן 20 מטירה, חשוד בגין הירי לעבר הבית ובנוסף, חשוד כי נהג בזמן הירי שבוצע לעבר השוטרים. החשוד השני, בן 21 מטירה, חשוד כי ביצע את הירי לעבר השוטרים.

במהלך החקירה, הצליחו חוקרי המשטרה לקשור את החשודים לשורה של אירועים פליליים חמורים, בהם הירי לעבר הבית, הירי לעבר השוטרים, החזקת 3 תתי מקלע מאולתרים מסוג "קרלו" שאותרו במהלך חיפוש של השוטרים שאחדמהם ששימש באירוע הירי לעבר כוח המשטרה, הסגרת תת מקלע מאולתר נוסף שאותר בחצר ביתו של החשוד, שלושה אירועי ירי שביצעו בעבר וכן הצתת רכב.

בסיומה של החקירה ולאחר שמעצרם של החשודים הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת, ביום חמישי האחרון הוגשה נגד החשודים הצהרת תובע בדבר כוונת הפרקליטות להגיש נגדם כתבי אישום ובקשות מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם. מעצרם של החשודים הוארך ב-5 ימים ועד ליום 22.6.20.