אאא

קבינט הקורונה אישר היום (שני) את הגדלת הקנס על אי עטיית מסכה. במקום 200 ש"ח, כפי שהיה עד כה - הקנס יעמוד על 500 ש"ח.

יצוין כי ההחלטה על הגדלת הקנס עדיין זקוקה לעבור את אישור הכנסת. על הצעד הוחלט בעקבות ההתרופפות בשמירת ההנחיות, במקביל לעליה בתחלואה.

השרים החברים בקבינט הקורונה אישרו בנוסף על סגירת העסקים שיפרו את ההנחיות. לגבי האיכון הסלולרי על ידי שב"כ, ידונו בישיבת הממשלה הבאה.

 הגר"ח קנייבסקי: מי שעוטה מסכה מקיים את דברי המשנה ברורה (באדיבות הידברות)

עוד הוחלט על הקמת מטה אכיפה במשרד לביטחון הפנים, וכי פקחי הרשויות המקומיות יוסמכו לתת דוחות למפרים את הגבלות הקורונה.

מוקדם יותר היום דיווחנו כי בקבינט אישרו להיערך לתרחיש הייחוס, במסגרתו הוחלט להיערך לתוספת של 2,000 מונשמים מקורונה ול-2,000 מונשמים ממחלות אחרות.

במשרד הביטחון הבהירו כי על פי התרחיש, ישראל נערכת לעד 2,500 מונשמים, 7,500 מאושפזים, 125,000 חולים ומאות רבות של מתים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בפתח הישיבה, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אנחנו עומדים בפני עלייה שיטתית בתחלואה. אנחנו רואים את זה לא רק כאן, אלא רואים את זה לצערי, גם ברחבי העולם. מדינות שונות כבר נדרשות לכך, גם אנחנו בישראל. היום יוצגו כאן תרחישי הייחוס, אבל גם המלצות של צוות מנכ"לים שכינסתי אתמול במיוחד, מהמשרדים של רוב השרים שמיוצגים כאן, כדי להביא בפנינו המלצות לדרכי פעולה".

"דרכי הפעולה האפשריות שנדון בהן – הגברה דרמטית של האכיפה, זה כולל גם את הגדלת הקנסות, מינהלת אכיפה ריכוזית תחת משרד הבט"פ, ורתימת כל הכוחות וכוחות נוספים למשימת הפיקוח והאכיפה".

נתניהו הוסיף, "הדבר השני זה שימוש בכלים הדיגיטליים. אנחנו יודעים שהנושא הזה הוא בעייתי, אבל מנגד אנחנו יודעים גם שהוא תרם לנו רבות לריסון המגפה, ונראה כיצד אנחנו יכולים להתגבר על הבעיות על מנת להשיג הורדה של התחלואה".

"הדבר השלישי, זה סגרים אזוריים שזה כלי שאנחנו כבר נדרשים לו על מנת להימנע מסגרים רחבים כלליים. והדבר הרביעי, הוא דברים שקשורים בהגבלת ההתקהלויות - צעד מאוד חריף, אני מציע שנשקול אותו, נראה אם אנחנו נזדקק לו ומתי נזדקק לו, ויש לו כמובן השלכה על פעולות מסויימות שאישרנו אותן. נראה אם נזדקק להם. אלו הכותרות העיקריות אבל יש גם בוודאי נושאים אחרים".