אאא

אמנון אברמוביץ', פרשן 'חדשות 12', חולץ הערב (שלישי) על ידי שוטרים מהפגנת הימין נגד בג"צ שהתקיימה במוזיאון תל אביב לאחר שהותקף מילולית ע"י המפגינים.

אברמוביץ' הגיע למקום יחד עם צוות צילום בכדי לצלם כתבה חדשותית, מפגינים רבים צעקו לעברו: "לך הביתה שונא ישראל שקרן", "גייס חמישי", "שרוף מסריח וכלב".

כאמור, לאחר שמספר מפגינים החלו להתקרב לעברו בצעקות וגידופים, אברמוביץ' חולץ מהמקום על ידי שוטרים.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין גינה ואמר "אסור לנו לקבל בשוויון נפש מראות שכאלה. אף עיתונאי לא צריך להידרש לאבטחה בעודו מבצע את תפקידו, תהיינה עמדותיו אשר תהיינה. אל תעצמו עיניים, זו איננה דרכנו. זו לא דרכו של עם ישראל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"עלינו לעשות הכול כדי שאף אחד מאיתנו לא יחוש מאוים בשל עמדתו הפוליטית ויהיה זה ראש ממשלה, שר, ח"כ, עיתונאי או אזרח מן השורה. אני פונה אל כל המחנות מימין ומשמאל - הרגיעו את הרוחות, צאו נגד מראות ומעשים נקלים שכאלה. עצרו את השנאה".

שר הביטחון בני גנץ אמר כי "מותר לא להסכים, מותר לחלוק, אבל אסור בתכלית האיסור לאיים על עיתונאים. תקשורת חופשית היא אבן יסוד במדינה דמוקרטית ופלורליסטית".

מנגד, ח"כ שלמה קרעי כתב  כי "קללות אינן דרכנו. כדאי להיזהר שלא לחצות את הגבול הדק בין הפגנה לגיטימית לאלימות מילולית. אבל אמנון אברמוביץ יורק על אותם מפגינים, מצביעי הליכוד, כל ערב שבת, כל פעם מחדש. מותר לצעוק, אבל הקללות פסולות. צריך לזכור שלמפגינים אין את המגפון שיש לו בכל יום שישי".