אאא

עשרות גננות, מורות ורכזי חינוך העובדים במשרד החינוך, נפגעו מהמשרד לאחר שבמצגת שהוצגה בפניהם ניתנה התחושה כי הציבור החרדי הם החולי קורונה. הבוקר (ראשון), המשרד תיקן את האיור הבעייתי לאחר פניית 'כיכר השבת'.

לידי 'כיכר השבת' הגיעו הרבה פניות על כך מגננות ורכזים שנפגעו מהמצגת של משרד החינוך שבה הוכנסו איורים שונים של ילדים, כולם ללא כיפה - למעט הילד החולה, שהוצג כילד חרדי.

המצגת שהוכנה במשרד החינוך הצגה על-ידי אנשי המשרד במהלך השתלמויות איך לנהל קייטנה בצל ה'קורונה'. 

במהלך האיור שהסביר על מה חשוב להקפיד, נכתבו הנושאים הבאים: שמירת מרחק פיסי, שמירה על היגיינה אישית, הקפדה על שימוש במסכה מגיל 7 ולא להגיע לקייטנה כשחולים - כאשר האיור שליווה את החולים, היה ילד ולראשו כיפה, הילד היחיד עם כיפה במצגת.

המודעה עם הילד החרדי
המודעה עם הילד החרדי
המודעה מוקרנת בכנס של רכזים וגננות (באדיבות המצלם)
המודעה מוקרנת בכנס של רכזים וגננות (באדיבות המצלם)
הגדלה

אחד מהפונים ל'כיכר השבת ' מספר: "באחת המצגות שהציגו לנו בכנס, הופיע הסבר על שמירת נקיון בתקופת הקורונה שמראה על איזה דברים צריך להקפיד לשמור, כגון; מרחק 2 מטרים, שטיפת ידיים בסבון, חבישת מסיכה ולא להגיע לביה"ס או לגן אם הילד חולה.

"אנחנו - החרדים נאלצנו לקבור את עצמנו מבושה, כי הרי מי הוצג כילד חולה? משום מה במשרד החינוך בחרו את הדמות של הילד חרדי - ובכך גם אימצו את הנרטיב השקרי של התקשורת הכללית".

"האם זה היה מכוון, להמשיך את ההסתה כנגד הציבור החרדי ולבחור בדווקא תמונה של ילד חרדי? האם כך אמורים להתנהג משרד ממשלתי?", שואל בכאב אותו מורה.

המודעה עם הילד ללא הכיפה (לאחר התיקון)
המודעה עם הילד ללא הכיפה (לאחר התיקון)
הגדלה

'כיכר השבת', פנה אל משרד החינוך, בשל מה שנראה כהשמצת הציבור החרדי ובמשרד מיהרו להתנצל ולתקן את האיור.

במשרד החינוך הביעו התנצלות וציינו כי הדבר נעשה בתום לב. עוד נמסר כי "המשרד תיקן את הטעות ופרסם חומר חדש בנושא".