אאא

לאחר הפרסום אמש (מוצ"ש), כי הזמר המצליח עומר אדם יתבע באופן אישי את שר הבריאות יולי אדלשטיין, הערב (ראשון) הודיעו עורכי דינו של אדם, כי הם החליטו שלא לתבוע את השר והוסיפו, כי "לשון הרע לא מדבר אליו".

הזמר הישראלי המפורסם עומר אדם, שיגר אמש (מוצ"ש) באמצעות עורכי דינו שני מכתבי איום לשר הבריאות יולי אדלשטיין, עם דרישה להתנצל - אחרת ייתבע, היום החליטו עורכי דינו לרדת מהתביעה.

כזכור, לפני כשבועיים וחצי, פורסם במהדורה המרכזית של חדשות 12 כי שר הבריאות רתח בדיון פנימי במשרד הבריאות ואמר: "כל עוד מותר לעומר אדם לעשות מסיבות, הכל מתועד ולא מגיע אף שוטר – זה מעביר מסר בעייתי לציבור. שתתכבד המשטרה ותיתן זימון לחקירה לידוענים שמפרים את ההנחיות".

"אם עושים לכל מיני חבר'ה כמו עומר אדם הנחות ומותר להם לעשות את מה שהם עושים, איך אפשר להסביר לילדים בני 16 או חיילים לשמור על ההנחיות?", צוטט עוד שר הבריאות.

עורכי דינו של עומר אדם ציינו כי עצם זה שהשר לא הכחיש את הדברים שיוחסו לו בתקשורת, מהווה הודאה בדברים שפורסמו. עוד כתב במכתב השני: "מדובר באוזלת יד של איש ציבור אשר בדיקת עובדות לפני פרסומן אמורה להיות כנר לרגליו. השר אינו מורם מהעם".

"עם כל הכבוד הראוי אמירתו של כבוד השר איננה אמת, היא איננה מתארת את העובדות כהוויתן וממילא מהווה פגיעה קשה וחמורה בשמו של מרשנו ובמוניטין של מרשנו אשר לא דבק בו כל רבב".

אדם הוסיף באמצעות נציגיו כי הוא "לא ערך כל מסיבה ולא קיבל או ביקש לאי אלו הנחות הנוגעות לנהלי משרד הבריאות. ההפך הוא הנכון - מרשנו מקפיד למלא אחר הנחיות כל העת. אדם הקפיא וביטל את כל פעילותו העסקית במשך כל תקופת מצב החירום וממילא לא ביקש כל הקלות או הנחות. מרשנו הקפיד ועודנו מקפיד על הנחיות משרד הבריאות כאזרח שומר חוק במדינת ישראל. כל רמיזה או אמירה אחרת חוטאת למציאות ולאמת, וממילא מהווה הוצאה דיבתו של מרשנו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"מכאן יחזור מרשנו על דרישתו לפרסם התנצלות פומבית ומיידית, ולא יאוחר מיום שישי הקרוב, שתצא באופן ישיר מלשכת כבוד השר, התנצלות אשר תישלח אלינו במכתב חוזר וכן תפורסם בכל אמצעי התקשורת המרכזיים וממילא באלו אשר פרסמו את האמירה הנ"ל, ובעיתון יומי אחד לפחות".

נוסח ההתנצלות הנדרשת: "שר הבריאות, מר יולי  אדלשטיין, מבקש להביע את התנצלותו על הדברים שפרסם ואמר בעניין מר עומר אדם בכל הקשור למסיבות שכביכול ערך בתקופת הקורונה או באשר להפרתו של מר אדם את הוראת השעה בעניין זה". לאחר בדיקה שנערכה על ידי השר עולה כי הדברים שנאמרו ע"י השר לא שיקפו את המציאות והם התבססו על מידע שגוי שהגיע לידי השר".

הערב כאמור, דיווחו ב'חדשות 12',  כי עורכי דינו של הזמר טענו כי אדלשטיין שהאשים במספר אירועים את אנשי האלפיון העליון בהפרת חובת הבידוד  ומסיבות המוניות שנערכו בהשתתפות זמרים מפורסמים – לא התייחסו אישית לאדם.

 עומר אדם חיזק את הקהילה היהודית בדובאי