אאא

ישיבת מועצה חגיגית נערכה אמש (ראשון) בעיר פתח תקווה, לרגל פרישתם של חברי מועצת העיר אליהו ברוכי (דגל התורה) ואוריאל בוסו (ש"ס) שנכנוס לכהן כחברי-כנסת במסגרת החוק הנורבגי.

בנאום מתון, נפרד ברוכי גם מראש העיר רמי גרינברג - לו היה אופוזיציה במשך כשנתיים, תוך איחולי הצלחה להמשך הדרך.

"אני לא עומד פה היום כחבר מועצה, גם לא כחבר כנסת", פתח ברוכי את נאומו, "יש לי את הזכות לדבר בפני חברי המועצה כתושב העיר פתח תקווה – והתואר הזה בכרטיס הביקור שלי, מרגש אותי במיוחד. יש משהו מיוחד בעיר הזאת שאין בשום מקום אחר. משהו במרקם האנושי. באוויר. נכון, כחבר כנסת אולי זה כבר לא 'אתי' לומר זאת... אבל אני עדיין מרשה לעצמי".

ברוכי החל לספר על ההיסטוריה מאז כניסתו לעשייה הציבורית בעיר: "נכנסתי לעיריית פתח תקווה לפני עשור, והשוק הראשון שלי היה, שבירת כל מיתוס שהיה לי על החברה בישראל. הכול הכול התנפץ לי בפנים – כאן במשרדי העירייה. זכיתי להכיר כאן במשך השנים, מאות עובדים מסורים מכל החוגים. עבדתי לצד חברים המקיימים אורח חיים שונה לגמרי ממני וממשפחתי, חברים שבין השקפת עולמם להשקפת עולמי, ישנה תהום פעורה.

"אבל ההרמוניה נשמרה! במפגש פנים אל פנים, גם בוויכוח – וברור שהיו וויכוחים – ראיתי במו עיניי שמה שהתקשורת מנסה לספר לנו דרך המסך על החברה בישראל, זה לא מה שרואים במציאות. אני יודע, אולי אני מגזים – אז אדייק יותר: זה לא מה שרואים בפתח תקווה".

באשר לקהילה החרדית המתפתחת בעיר, אמר ברוכי: "הציבור החרדי שאותו נבחרתי לייצג בעיר, הכפיל, שילש וריבע את עצמו בעשור האחרון בעיר פתח תקווה. סיסמאות נבובות שלקוחות ממקומות אחרים על 'אוטוטו איראן זה כאן', לא הצליחו לחדור לפתח תקווה. נכון, היו ועדיין יש, צרכים מאתגרים להתמודד עם הריבוי המבורך הזה. בתי כנסת, מוסדות חינוך ועוד ועוד.

"לא פעם הדרישה לדברים נחוצים אלו הייתה אמוציונאלית – אני מניח שיש לי חלק בזה, אבל המרקם החברתי בפתח תקווה לא נפגע, הוא רק השביח".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"כאן אני מברך אתכם", פנה ברוכי לחברי המועצה, "את מי שעוסקים בצרכי ציבור באמונה בפתח תקווה, שתצליחו לשמור על המנגינה המיוחדת הזאת. ברכה מיוחדת לחברי המועצה החדשים בש"ס וברשימת יהדות התורה. שמעון (ברגמן. א"ר), דע לך שיש לך קולגה ברשימה שהוא אח – ישראל פרידמן. אני מתפלל שגם ברשימה הארצית אזכה לשותפות מיוחדת כמו שהייתה לי כאן עם ישראל.

"ברכת הצלחת הדרך מיוחדת לממלא מקום ראש העיר לשעבר, שכני בכל כך הרבה צמתים בחיים – הרב אוריאל בוסו. אוריאל, בשמים רוצים שנמשיך לעשות הרבה דברים יחד בשביל עם ישראל".

"עם סיום עבודתי בעירייה", המשיך ברוכי, "אני מרגיש צורך להזכיר את ראשי העיר לצידם עבדתי. חברנו ראש העיר לשעבר, איציק אוחיון ז"ל. ייבדלו לחיים ארוכים ראשי העיר לשעבר אורי אוהד ואיציק ברוומרמן, וכבוד ראש העיר רמי גרינבגרג, תודה על שיתוף הפעולה!".

"רמי, אני רוצה לומר לך: זה לא סוד שהיו בינינו מחלוקות, חלקן פומביות. אני מאחל לך מעומק הלב, מאחל ומתפלל – ואל תהיי ברכת הדיוט קלה בעיניך – שתצליח במשימה הגדולה של הובלת הספינה המיוחדת שנקראת פתח תקווה", חתם ברוכי את נאומו המיוחד.