אאא

העימות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט - מחריף הערב (שלישי) משמעותית, עם מתקפות חסרות תקדים ביניהם.

אביעד גליקמן דיווח הערב במהדורת חדשות 13 בשם "גורמים בכירים במשרד המשפטים" שהגיבו כי "מדובר בשקרים בוטים של נתניהו והשרים. הם ממשיכים במסע הדה לגיטימציה נגד מערכת אכיפת החוק כאשר הבאים בתור יהיו השופטים. הם חוזרים על מנטרות הזויות ושקריות ומשקרים ביודעין לציבור. רוחנו לא תישבר".

הם הוסיפו כי "אם נתניהו רוצה מתנה של 10 מליון שקלים מחבר בבקשה שיתכבד ויתפטר ואז יוכל גם לקבל 20 מליון שקלים. מדובר בבקשה עם סכום גבוה במיוחד שאין שום סיבה לאשר אותה. זוהי מתנה אסורה".

בתגובה לדרישה ממנו להתפטר, צייץ ראש הממשלה בנימין נתניהו בחשבון הטוויטר שלו, "מזימת ההפיכה השלטונית של מנדלבליט נחשפה במלוא כיעורה".

"באופן מדהים ומביש, בכירי משרד המשפטים קראו היום לראש הממשלה נתניהו להתפטר מתפקידו כתנאי לכך שיוכל להתגונן מפני כתב האישום המופרך שמנדלבליט תפר נגדו".

נתניהו הוסיף, "מנדלבליט מנסה לבטל את ההכרעה הדמוקרטית של מיליוני אזרחים שבחרו בבנימין נתניהו לראש הממשלה, וכן את החלטתם של 11 שופטי בית המשפט העליון שקבעו שראש הממשלה נתניהו יכול לכהן בתפקידו. ולזה ברוב חוצפתם "בכירי משרד המשפטים" קוראים "דמוקרטיה" ו"שלטון חוק".

מוקדם יותר היום דיווחנו כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדבליט כי הוא מתנגד למימון של איש עסקים את ההגנה המשפטית של ראש הממשלה.

בחוות הדעת שהגיש היועמ"ש לוועדת ההיתרים, הוא תלה את התנגדותו לבקשת נתניהו לקבל תרומות בסך כ-10 מיליון שקלים עבור מימון הוצאותיו המשפטיות, מהמיליונר ספנסר פרטרידג'‎, באיסור קבלת המתנות שחל על עובד ציבור.

גם העובדה שהקשר בין השניים, נתניהו ופרטרידג'‎, מהווה "קשר בין בעל הון לפוליטיקאי", מהווה לפי היועץ המשפטי לממשלה מחסום בלתי עביר בפני המימון שנדרש.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אחרי פרסום עמדתו זו של מנדלבליט, עלתה בחשבון הטלגרם הרשמי של ראש הממשלה, מפי 'מקורביו', מתקפה חסרת תקדים נגדו. "ככל שנחשפים מעשיו הפסולים של היועמ"ש, בקלטות שהוא מסתיר מהציבור, כך הוא מעצים את הרדיפה השערורייתית שלו נגד ראש הממשלה נתניהו והימין", נכתב.

"ניגוד העניינים של היועץ המשפטי לממשלה, זועק לשמיים", תקפו מקורבי נתניהו: "ביד אחת הוא מגיש כתב אישום מופרך נגד ראש הממשלה, וביד שנייה הוא עושה הכל כדי לחבל ביכולתו של ראש הממשלה להתגונן מפניו".

לדבריהם, "מנדלבליט מעמיד את ראש הממשלה לדין בהאשמות מופרכות ותפורות, שעלו כ-250 מיליון שקלים למשלם המיסים, תוך שימוש באמצעים פליליים כגון סחיטה באיומים של עדים. ומנגד, הוא מנסה למנוע בכל דרך מראש הממשלה את זכות היסוד להגן על עצמו, בסיוע פרטי שלא עולה למשלם המיסים פרוטה".

"שוב מתגלה שיש חוק אחד לנתניהו וחוק אחר לכל האחרים. כך נראית חקירה פוליטית שמסתיימת בכתב אישום פוליטי. שערוריה".