אאא

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה השתתף היום (חמישי) במסיבת עיתונאים של בכירי ארגוני הטרור פתח וחמאס, שם דנו בפעילות נגד ישראל בגין תכנית החלת הריבונות על ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

שיתוף הפעולה של הח"כ הישראלי עם ארגוני הטרור הפלסטינים הביא לגל גינויים במערכת הפוליטית, ואף לדרישה מהיועמ"ש לפתוח בחקירה נגדו.

ממפלגת הליכוד נמסר: "שפל נוסף לאיימן עודה שהשתתף היום בכנס עם אנשי חמאס שקראו לרצוח ישראלים. זה האיש שאיתו יאיר לפיד ובוגי יעלון רצו להקים ממשלה. אין גבול לבושה".

חברת הכנסת מיכל שיר (הליכוד) פנתה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט בדרישה לחקור את עודה. לדבריה, "עודה השתתף בכנס משותף לארגוני הטרור פת"ח וחמאס, בו שני הארגונים הודיעו הלכה למעשה על השקת אינתיפאדה נגד מדינת ישראל".

"השתתפותו של חבר בכנסת ישראל בכנס כזה ללא הבעת התנגדות ברורה לאלימות כמוה כהסתה ממש לטרור. יש לעצור את התופעה הבזויה בה חברים בכנסת ישראל מנצלים את החסינות שלהם כדי לתמוך במאבק מזוין נגד מדינת ישראל".

ח"כ שלמה קרעי הגיש תלונה לוועדת האתיקה וכתב כי "ח"כ איימן עודה השתתף לאחרונה בכנס "זום" של ארגון חמאס ופת"ח ובו בין היתר איומים לפעול באלימות נגד ישראל עקב החלת הריבונות הצפויה ובכלל. מעבר לאיומים באלימות, הרי שעצם השתתפותו של חבר כנסת בישראל בכנס (אפילו אם זה בזום) עם ארגון טרור רצחני הוא דבר שלא ייעשה, זו תמיכה בטרור לכל דבר ועניין ועל ועדת האתיקה להענישו בחומרה יתרה".

ח"כ ניר ברקת אמר: "לא יכול להיות שחבר בכנסת ישראל ישתתף באירוע של ארגוני טרור. ‬הבעת תמיכה במאבק מזוין נגד מדינת ישראל, היא עילה להדחה וזה מה שעושה איימן עודה הלכה למעשה, פעם אחר פעם. הגיע הזמן לשים לכך סוף.".

סגנית יו"ר הכנסת, ח"כ שרן השכל, הוסיפה כי "השותפים של יש עתיד וליברמן להקמת ממשלה הם גם השותפים של פת"ח וחמאס. מי שרצה להקים ממשלה עם השותפים האלה סיכן את בטחון מדינת ישראל, לא פחות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אבידור ליברמן כתב בטוויטר כי "איימן עודה השתתף בכנס ווירטואלי של פתח וחמאס בנושא הסיפוח הוירטואלי של נתניהו. אני מקווה שאיימן עודה והחברים שלו יהפכו לווירטואליים בדיוק כמו הכנס".

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, הגיב כי "שוב איימן עודה מוצא דרך להראות לכולם מהו גיס חמישי המנצל את מדינת ישראל, נהנה משכר ומהטבות ובתגובה יורק בפרצופם של האזרחים. עודה מתאים לפרלמנט ברמאללה, אשמח לתרום ולממן עבורו את הוצאות הנסיעה וההובלה".

עודה עצמו אמר, "אני מגיע לכנס ברמאללה כדי לתמוך בצעדי הפיוס הפנים פלסטינים. פיוס בין הפלגים הוא צעד הכרחי למאבק בסיפוח, סיום הכיבוש והשגת שלום צודק. המשך הפילוג משרת רק את אלה שרוצים בהמשך הכיבוש וכינון אפרטהייד. כל מי שתומך בפתרון שתי המדינות צריך לתמוך גם בפיוס".

יצוין כי בין דבריו, שיבח סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, סאלח אל-עארורי את עודה ואמר עליו כי הוא "מנהל מערכה דומה לזו שהפלסטינים בגדה וברצועה מנהלים נגד הסיפוח".