אאא

בסקר שפורסם הערב בחברת 'החדשות', ראש הממשלה בנימין נתניהו ומפלגת הליכוד מתחילים לאבד מנדטים, בנוסף, אמון הציבור בו ירד בכ-20 אחוזים.

על פי הסקר, מפלגת הליכוד יורדת מרף ה-40 מנדטים, בו היא שהתה בתקופה האחרונה ומקבלת 37 מנדטים, כחול לבן בראשותו של גנץ מתחזקת מעט וזוכה ל-11 מנדטים. 

שתי המפלגות הגדולות אחרי הליכוד הן, הרשימה הערבית המשותפת ומפלגת יש עתיד-תל"ם - של גנץ ויעלון, שזוכות כל אחת לפי הסקר בחמישה עשר מנדטים.

המפלגות החרדיות ממשיכות לשמור על כוחן, ועל פי הסקר של הערב, ש"ס מקבלת תשעה מנדטים ואילו יהדות התורה נשארת על שבעה מנדטים.

המפלגה שממשיכה להפתיע בשבועות האחרונים, היא מפלגתו של בנט (ראש קבינט הקורונה החלופי), שמקבלת על פי הסקר אחד עשר מנדטים.

מיד לאחר מכן, ניצבת מפלגתו של איווט ליברמן, שמקבלת שמונה מנדטים, מרצ מתחזקת מעט ומקבלת שבעה מנדטים.

המפלגות שקיימות היום בכנסת, אך לא מצליחות לעבור את אחוז החסימה הן;  הבית היהודי, דרך ארץ וגשר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

האמון במנהיגות ראש הממשלה

מי שענה על הסקר נשאל עוד, האם אתה סומך או לא סומך על הממשלה בניהול הגל השני של הקורונה? שבעה אחוזים ענו - סומך מאד 30% - די סומך. 29% השיבו שהם לא די סומכים על נתניהו, 30% הבהירו שהם מאד לא סומכים וארבעה אחוז השיבו - לא יודע.

איך אתה מעריך את תפקודו של ראש הממשלה נתניהו בטיפול משבר הקורונה, בנושא הבריאותי? 13% ענו - טוב מאד 
33% השיבו - די טוב  25% - די רע ו-24 אחוזים אמרו - רע מאוד, לא יודע - 5%.

איך אתה מעריך את תפקודו של נתניהו בטיפול משבר הקורונה, בנושא הכלכלי? 25% ענו - די טוב 8% טוב. די רע 30%  רע מאד 32% לא יודע 5%

הסקר נערך ע"י מכון מדגם בראשות מנו גבע בקרב מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה בקרב 505 נשאלים טעות דגימה 4.4%.