אאא

מחבלים יידו אבנים לעבר רכב יהודי סמוך לישוב כוכב השחר בבנימין, וגרמו נזק לשמשה הקדמית. הנהג, שניצל בנס, הגיש תלונה במשטרה וקיבל הודעה כי נתפסו חשודים. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שלח מכתב למשטרת בנימין, אולם הופתע לגלות כי תיק החקירה נסגר עקב 'עבריין לא נודע'.

הפיגוע אירע לפני כשבועיים וחצי, בכביש 458 סמוך לכפר אל מועייר. לפי מכתבו של עו"ד בלייכר, "האבן פגעה הישר בשמשת הרכב הקדמית, ניפצה אותה וחדרה לתוך הרכב. למרבה הנס האירוע המחריד הסתיים ללא פגיעה בגוף, ומרשי הצליח להמשיך בנסיעה מכוסה בזכוכיות עד כוכב השחר".

לאחר מכן הגיש הנהג תלונה עם עדות מפורטת בתחנת המשטרה בביתר עילית. לפי עו"ד בלייכר "מתמונות האירוע ומיקום הפגיעה ניכר באופן חד כי האירוע היה יכול להסתיים חלילה בצורה חמורה ביותר, מפגיעת ראש או איבוד שליטה".

לנהג הרכב נמסר מכוחות הביטחון, כי נתפסו חשודים במעשה, ועו"ד בלייכר שלח מכתב למשטרת בנימין בבקשה להתעדכן במצב ההליך נגד החשודים ולהביאם לדין.

אולם, תשובת משטרת בנימין הפתיעה את העו"ד ואת הנהג. בתשובה נכתב, כי "בחינת חומר הראיות ותיק החקירה לא נמצא כי נעצרו חשודים בביצוע העבירה והתיק נגנז 'עבריין לא נודע'". עוד נכתב כי חוקרי המשטרה ישמחו לקבל "שמות של חשודים שנעצרו או חשודים בביצוע העבירה".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את נהג הרכב שנפגע מסר: "פיגוע אבנים זה פיגוע לכל דבר. מצופה מהמשטרה וכוחות הביטחון לחתור למגע בכל האמצעים ולהביא ללכידת או נטרול המחבלים והעמדתם לדין. אנו דורשים התייחסות כאילו הושגה מטרת המחבלים וקרה הגרוע מכול".

מהמשטרה לא נמסרה תגובה עד למועד פרסום הכתבה.