אאא

ועדת השרים להטלת מגבלות תתכנס הבוקר (חמישי) לדון בהמלצות משרד הבריאות על הטלת סגרים באזורים שונים ברחבי הארץ, רובם אזורים חרדיים.

ההערכה היא כי חלק מבקשות משרד הבריאות יתקבלו אך ייכנסו לתוקף מחר או ביום ראשון, וזה בכדי לאפשר לתושבים להיערך לסגר. יצוין כי בחלק מהמקומות מדובר בסגירת מוסדות החינוך בלבד ובחלק סגר מלא על כל המשתמע מכך.

בין האזורים עליהם ממליץ משרד הבריאות להטיל סגר: שכונות חרדיות בירושלים, בעיקר הר חומה, רוממה ורמות. שכונות בבית שמש. אזורים בבני ברק. שכונות חרדיות באשדוד. הר מירון. מודיעין עילית. שכונות בקריית מלאכי. שכונות בלוד ושכונות ברמלה.

 בלעדי: שר הבריאות בהתייחסות לסגרים

כזכור, אמש התייחס שר הבריאות, יואל יולי אדלשטיין, לסגרים באזורים החרדים. בראיון בלעדי באולפן 'כיכר השבת', הסביר אדלשטיין: "בציבור החרדי יש תחלואה מאוד מאוד גבוהה וכשאנחנו עושים מה שעושים, כולל דברים דוגמת סגר, זה על מנת להגן על הציבור החרדי, ולא על מנת לפגוע חס ושלום".

אדלשטיין הוסיף: "אני אומר דברים קשים; שחס ושלום לא נגיע למצב כמו בניו יורק, שאומרים שהמגיפה בגלל היהודים. גם כאן בישראל, כמו בטוויטר, יש דברים דוחים שכאלו".

על הביקורת הקשה של ראש העירייה מאיר רובינשטיין, השיב השר: "זה כואב לי מאוד. 28 שנים גרתי מעל רובינשטיין; ככה לומר עלי שאני לא קשוב ולא בקשר?".

"ביתר עילית בתחלואה קשה כבר מספר רב של ימים. 1238 חדרים ב'מלוניות' עומדים לרשות האוכלוסייה, ויש בתי מלון - מבחינת הכשרות - המותאמים לאלה. כל חולה שרוצה להתפנות - יכול לעשות זאת, ורצוי שיעשה את זה".

לדבריו, "אנחנו בקשר עם כל הרשויות, השאלה היא לאן אתה לוקח את הקשר הזה. תראה את בני ברק ומודיעין עילית, ראשי רשויות שמתאבדים על העניין, פועלים כדי לעשות הכל. יש רשויות המעדיפות לומר שהכל אפליה ומפלים אותנו... חבל, כי אנחנו פועלים כדי להגן על הציבור".