אאא

תושבי שכונת גגולובנציץ בבית שמש בכלל וחסידי דושינסקיא המתגוררים בשכונה בפרט, נקלעו בימים האחרונים לסערה ולמאבק שמנהלים נגדם קבוצת קיצונים שמשתייכים ל'עדה החרדית'.

המלחמה נגד המגורים בשכונה, התעוררה מחדש בשל החלטה שקיבלו לפתוח בית מדרש בשכונה והצבת קראוון שישמש את אנשי הקהילה שמתגוררים בשכונה.

כזכור, לפני מספר שנים התנהל מאבק עיקש שמקורו בטענה כי במתחם שבו נבנו דירות למגורים ישנו חשש להימצאותם של קברים עתיקים, מה שגרם לחילוקי דעת הלכתיים בין גאב"ד העדה הגאון רבי יצחק טוביה וייס שהתנגד לקניית דירות בשכונה, לבין הראב"ד הגאון הגר"מ שטרנבוך שהכשיר את המתחם.

ראב"ד העדה החרדית אף ביקר בשכונה במהלך חנוכת הבית לבית מדרש שהוקם במקום, צעד שגרם למתיחות רבה בין הצדדים ואף כלל איום מצד הראב"ד להתפטר מתפקידו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כעת, החליטו גורמים קיצונים המשתייכים לעדה החרדית, לצאת למאבק נגד חסידות דושינסקיא בשל הקראוון שהוצב בימים האחרונים בהוראת האדמו"ר ובהכוונתו, צעד שמהווה לשיטתם פגיעה בכבודו של הגאב"ד.

במודעות שנתלו ברחבי הערים בית שמש וירושלים נכתב כי "אנשים מתוכינו קמו לחרף ולגדף מערכות אלוקים חיים, להרוס ולקעקע עד היסוד את מוסד הרבנות של העדה החרדית, אשר רבניה מסרו את נפשם להגן עליה מפני אלו שקמו נגדה במשך השנים".

עוד נכתב כי היום בו הניחו בית תפילה במתחם 'בית קברות' העתיק גולובנצ'יץ, ייחרט כיום השחור ביותר בעדה החרדית, אשר אנשים מתוכה הניפו את דגל המרד בגאב"ד וברבני בית הדין של העדה החרדית.

מודעת המחאה
מודעת המחאה