אאא

הגאון רבי אשר וייס, גאב''ד 'דרכי תורה', מסר אמש (ראשון) שיעור מיוחד על מגיפת הקורונה והתבטא כי ''אילו יכולנו, היינו מסתגרים איש איש בביתו אבל חייבים לשמור על כל כללי הזהירות".

הרב וייס הוסיף ואמר כי "אני יודע שרבים אומרים שרובם של החולים עוברים את זה בקלות, זה לא רלוונטי. מה שחשוב זה לא מספר האנשים שעוברים את זה בקלות - מה שקובע זה מס' האנשים שלא עלינו נמצאים בסכנה, בעיקר חולים וזקנים''.

''כל אחד צריך לבדוק בתוך המשפחה שלו על מה הוא מוכן לוותר, על הסבא ועל הסבתא, על הרב או האדמו''ר - אלו האנשים שנמצאים בסכנה'', הסביר הרב את חומרת המצב.

באשר לעטיית המסכה, אמר הרב: ''הכלל הראשון - הוא ללבוש מסכה. אני יודע שיש חכמים בקרבנו שלא מוכנים לקבל את המהות של משרד הבריאות. למה צריך לשמוע בקולם? אלו המומחים. בכל העולם כולו לובשים מסכה. ה'ביאור הלכה' כבר כתב ש'בשעת מגיפה שלא יצאו מהבית - ומי שחייב לצאת שיכסה את פיו ואת אפו', מה שמשרד הבריאות אומר היום, ידעו גדולי ישראל לפני 200 שנה. לא לזלזל".

''מי שמרגיש תסמינים חייב להידבק", קבע הגאב"ד והוסיף: "כאשר אתה לא נבדק לא יודעים את מי צריך להיזהר והם עלולים להדביק אחרים. אדם אחד יכול להדביק מאות ומקצתם עלולים להיות חלילה בסכנה גדולה, והוא עלול לתת את הדין אם חלילה ידביק אחרים''.

הגר''א וייס חשף במהלך דבריו: ''ישב אצלי יהודי ובכה בדמעות שליש משום שכמעט ברור לו שהדביק מאן דהוא שנפטר לבית עולמו והוא ביקש תיקוני תשובה. האיש הזה לעולם לא יסלח לעצמו. לכן אני מבקש שתקפידו על הכללים''.