אאא

עו"ד לאה צמל, השנויה במחלוקת בשל העובדה שהיא מייצגת מחבלים, עוכבה היום (רביעי) לשווא בכניסה לבית משפט השלום בירושלים, בנימוק כי היא צריכה להיות בבידוד.

צמל, מייצגת שניים מהעצורים בהפגנה האלימה אתמול מול מעון ראש הממשלה. השוטרים טענו כי היא נחשפה לחולה קורונה מאומת, וכי היא הפרה את הוראות הבידוד.

עורכת הדין טענה מנגד כי היא שהתה אומנם בדיון יחד עם סוהר שזוהה כנשא של הנגיף, אך היא לא הייתה בסמיכות של 2 מטר לידו, והייתה במקום פחות מרבע שעה.

למרות זאת, היא הכניסה את עצמה לבידוד למספר ימים עד אשר קיבלה תשובה שלילית מבדיקת הקורונה שערכה. גירסתה אומתה והיא שוחררה.

לפני כן, הספיק ח"כ בצלאל סמוטריץ' לכתוב בפייסבוק: "גברת עורכת הדין לאה צמל שהתה הלילה בתחנת המשטרה בייעוץ לכלל עצורי ההפגנה בבלפור אתמול, לאחר מכן הגברת החרוצה גם התייצבה הבוקר בבית המשפט - לצורך השתתפות בדיונים".

"רק מה? בבדיקה פשוטה נמצא כי היא מחוייבת בבידוד לאחר שנחשפה לחולה מאומת לפני מספר ימים... לא רק שהיא עזת פנים להפר את הבידוד, אלא בצורה מוצהרת - בתחנת משטרה ובבית משפט, כאשר היא מסכנת בהדבקה (במידה וייתגלה שגם היא נדבקה) עשרות אזרחים, שוטרים, סוהרי נחשון ושופטים - שבאו איתה במגע".