אאא

הוא נחשב לקצין קשוח ובשנה האחרונה החל לפקד על מרחב ציון במשטרה, מרחב הכולל בתוכו את כלל השכונות החרדיות מבית שמש עד ירושלים. בשבוע האחרון שמו עלה לכותרת בצל הפגנות תושבי שכונת רוממה שעליה הוטל סגר. תת ניצב, עופר שומר, בראיון מיוחד באולפן 'כיכר השבת'. צפו בראיון המלא.

במהלך דבריו התייחס שומר להפגנות ברוממה וההשוואה להפגנות בתל אביב: "חשוב לציין כמה דברים. קודם כל צריך לדעת שההפגנה ברוממה הפכה להיות אלימה מאד, ועד אז השוטרים גם שם התחשבו והכילו את המפגינים, עד אשר החלו לפרוץ את הגדרות, לזרוק אבנים וחפצים, דבר שמבחינת המשטרה אסור שיקרה, משום שברגע שהסגר נפרץ ואנשים מתהלכים ממקום למקום, הפצת הנגיף נמשכת, ולכן המשטרה נאלצה לפעול בכוח.

"השוטרים גילו שיקול דעת וניסו בכל הכוח למנוע את השימוש בכוח. יש הבדל בין להפר הנחיה של התקהלות בתל אביב, לבין תקיפה ואלימות נגד שוטרים ברוממה, וגם בתל אביב ברגע שהמפגינים החלו להתפרע המשטרה פעלה בכל הכוח נגדם ואף עצרה 19 מפגינים".

לא ראינו בתל אביב שוטר מצליף במפגין במכשיר הקשר שלו

"לא לכל שוטר יש את יכולת ההכלה הדרושה. אנחנו סופגים קללות, היעלבויות, אבנים, ביצים ובקבוקי זכוכית, ולא כל אחד יכול לעמוד מנגד, ויחד עם זאת אם מתגלים בעיות מקצועיות יש את הגורמים שבודקים וחוקרים".

באשר לטענות על אכיפה בררנית בחלוקת הקנסות טוען שומר: "בנתונים יבשים באחוז האכיפה בין חרדים לחילונים, הקנסות לחרדים היו פחות מ-10% והיו ימים שגם פחות מאחוז. אחרי תקרית הילדה, יש הנחיה - אין מגע עם קטינים".