אאא

מסכמים שבוע: תושבי שכונת רוממה בירושלים והאזור לא זוכרים שבוע כל-כך סוער ורווי מהומות ואלימות, כפי שחוו בשבוע האחרון - דווקא בשבוע בו הוטל עליהם סגר, בשל התפשטות נגיף ה'קורונה'.

זה אמנם החל בהפגנה של כמה תושבים שביקשו למחות נגד הסגר, שלטענתם היה לא מוצדק, אך זה נמשך בשלושה ימים של עימותים בין צעירים וכוחות המשטרה.

למעלה מ-30 מפגינים נעצרו במהלך השבוע על-ידי המשטרה, רובם צעירים שכלל לא מתגוררים באזור, אך הגיעו ונטלו חלק בהפגנות הסוערות.

אמש (רביעי) נשמו לרווחה במחוז ירושלים, לאחר שנרשם לילה שקט וללא ההפגנות, גם תושבי השכונה נשמו לרווחה שכן מרביתם התנגדו להפגנות, יצאו נגדן וכמובן לא נטלו בהן חלק.

ל'כיכר השבת' נודע כי במחוז ירושלים לא נחים ומנסים לאתר צעירים שהפרו את החוק במהלך ההפגנות.

במקביל, היה זה שבוע גדוש בסרטונים, בתמונות ובכותרות, שבדרך כלל לא מגיעים מהשכונה השקטה הזו, שהעלו לראש סדר היום את האלימות המשטרתית והאכיפה הקשה כלפי החרדים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"כיכר השבת" עם הסרטונים המסעירים

התיעוד הראשון

  (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

חשיפת 'כיכר השבת': תיעוד של שוטר יס"מ נותן אגרוף לצעיר חרדי, שהעיר לו על כך שהוא ללא מסכה. מח"ש פתחו בחקירה, השוטר נחקר, הושעה מתפקידו והורחק מכל מתקן משטרתי עד סיום החקירה.

התיעוד השני

  (צילום: מתוך @ariel_elharar_ בטוויטר)

שוטר מג"ב תועד כשהוא מעיף צלם חרדי על הכביש - ללא כל סיבה. במג"ב החליטו להשעות את השוטר מתפקידו. גם במקרה זה מח"ש פתחו בחקירה והשוטר נחקר.

התיעוד השלישי

  (צילום: מצלמות אבטחה)

חשיפת 'כיכר השבת': שוטר יס"מ תועד תופס צעיר חרדי שעמד בצד ההפגנה, גורר אותו ומשליך אותו על הכביש בזעם. נכון לשעה זו, במח"ש לא פתחו בחקירה והמשטרה מסרבת להגיב לתיעוד.

רגע אחרי הזריקה (צילום: מחאות החרדים-משה בלוי)
רגע אחרי הזריקה (צילום: מחאות החרדים-משה בלוי)

בתגובה לתיעודים שפורסמו אמר מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד כי "השוטרים חווים הפגנות בתדירות גבוהה. ככל שהם כשלו - נטפל בהם משמעתית ונמתין לתוצאות החקירה של מח"ש. כרגע הם לא באים במגע עם אזרחים".