אאא

יו"ר 'האיחוד הלאומי', ח"כ בצלאל סמוטריץ' תוקף את המשטרה במאמר שפרסם הבוקר (ראשון) בחשבון הטוויטר שלו, בעקבו האפליה הקיימת, לדבריו, בין ההפגנות השונות.

"‏שרשור קצר על חופש ביטוי וזכות ההפגנה (ובתנאי שזה נגד ביבי...)", הוא פותח בסיפור אישי, "בסוף כיתה ח' חזרתי הביתה מלא סימנים כחולים מאלות של שוטרים שפינו אותנו בדיוק מאותו מקום שבו מפגין עכשיו השמאל בבלפור. אז גר בבית ההוא רה"מ רבין ז"ל ואנחנו הפגנו נגד הסכמי אוסלו.

"ישבנו על הכביש בסדר מופתי ‏בלי טיפת אלימות. אבל אבירי חופש הביטוי החליטו שלנו אין כזה ושלחו את המשטרה לפרק לנו את הצורה. מאז השתתפתי בעשרות הפגנות. אלות ומכת"זיות (עם בואש כמובן, לא מים כמו שמשתמשים היום מול מפגיני השמאל המפונקים) היו חלק בלתי נפרד מהנוף. כן, גם לראש ולפנים. ומעצרים- בסיטונאות".

לדברי סמוטריץ', "‏כבר שנים שהמשטרה מכסחת מפגיני ימין, מתנחלים, חרדים, אתיופים ועוד. היא קובעת להם את הזמן והמקום של חופש הביטוי (בד"כ מצומצם מאוד) וכשנראה לה שזה חורג לא מהססת להשתמש בכח (זוכרים את ניסו שחם בכפר מימון?). לא זכורה לי התנצלות של המשטרה ובטח לא מצעדי גינוי של פוליטיקאים צבועים ‏שנזכרו פתאום עכשיו, כשהמפגינים בצד שלהם, לזעוק על חופש הביטוי ולקרוא למשטרה לנהוג באיפוק.

"לא זכור לי גיבוי, ולו מינימאלי, מצדה של התקשורת, שמגלגלת היום עיניים ומלבה את ההפגנות האלה על סטרואידים רק כי הן נגד ביבי".

"ורוצים צביעות בשידור חי?", הוא שואל ומשיב, "רק בסוף השבוע הופץ סרטון של נהג שדרס ‏מפגין חרדי בירושלים שמימש את חופש הביטוי וההפגנה שלו (בהנחה שהזכות הזו לא שמורה רק לשמאל). עברתי על הפיד של שרי הביטחון, המשפטים, החוץ ועוד, שדרשו אתמול לתפוס מיד את מי שפגעו במפגיני השמאל (אלימות כמובן היא חמורה ואסור לקבל אותה מאף צד!). אף מילה כמובן".

"‏למפגינים משמאל יש זכות מחאה קדושה. אבל אם אתה ימני, מתנחל, אתיופי או חרדי תצטרך להסתפק בזכות המכת"זית, צבועים נמאסתם!", חתם סמוטריץ'.

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו דוחים את הטענות על הסף. המשטרה פועלת לאפשר את חופש הביטוי והמחאה לכל אזרח באשר הוא, בירושלים ובכל מקום אחר, בשוויוניות מלאה וללא משוא פנים, וללא כל קשר לנושא ההפגנה, לזהות המפגינים או לעמדותיהם.

"שימוש בכוח או אמצעים לפיזור הפרות סדר מבוצע בהתאם למדרג ובאופן מידתי, בפרט בעקבות הפרות סדר, אלימות מפגינים, ונדליזם, חסימות צירים וכיו"ב. נמשיך לפעול למען הציבור כולו, למימוש זכויותיו האזרחיות של כל אזרח מכל קצוות הקשת של החברה בישראל, תוך שמירה על שלום הציבור ועל הסדר הציבורי".