אאא

ח"כ משה ארבל פנה היום (שני) אל המשנה ליועמ"ש, עו"ד דינה זילבר, בבקשה לפעול נגד אנשי הקיבוץ המונעים גישה חופשית אל נחל האסי.

"בשבועות האחרונים פורסם כי קיבוץ ניר דוד ממשיך במנהגו הפסול, המנוגד לדין, ומונע כניסת מבקרים לנחל עמל (נחל "האסי") העובר בשטח הקיבוץ. לפני שבוע אף פרסם העיתונאי רועי שרון בדף ה"טוויטר" שלו סרטון מטריד בו נראים שכירי חרב שנשכרו כפי הנראה ע"י הקיבוץ מגרשים באיומים באלימות ובצעקות מבקרים שביקשו להגיע לנחל".

ארבל מזכיר כי "כידוע לא מדובר בתופעה חדשה, כבר בשנת 2010 סגר קיבוץ ניר דוד בניגוד לדין את הכניסה לנחל האסי למי שאינו תושב קיבוץ".

"מדובר במשאב טבע ייחודי ויפהפה אשר אנשי הקיבוץ מבקשים לשמור לעצמם ולא לחלוק עם יתר אזרחי המדינה ועם שכניהם, תושבי העיר בית שאן. בשנת 2016 התחייב הקיבוץ במסגרת הליך משפטי לפעול להקצאת חלק מגדת הנחל לציבור אולם עד היום לא חלה התקדמות ממשית".

 מחאה בנחל (צילום: שמעון סודרי, צילום אווירי)

עוד מוסיף הח"כ החרדי מסיעת ש"ס כי "מניעת הגישה לשטחים ציבוריים ולאוצרות טבע לאומיים ממשיכה גם כיום, פוגעת בניגוד לדין בחופש התנועה של אזרחי ישראל ובזכותם השווה ליהנות ממשאב הטבע הייחודי, ומנוגדת לקביעת היועץ המשפטי לממשלה כי אין כל סמכות ליישוב למנוע אליו כניסה של תושבי חוץ. קביעה שהועברה ופורסמה במסגרת חוות דעת מחלקת הייעוץ והחקיקה ביחס ליוזמות מקומיות למנוע כניסה ליישובים קטנים בשעת התפרצות מגפת הקורונה".

"אבקשך לפעול בדחיפות ביחס לסמכויות שנטל על עצמו קיבוץ ניר דוד שלא כדין, לרבות הפעלת כוח פיזי נגד מבקרים המבקשים להגיע לנחל האסי, ולהבהיר להנהלת הקיבוץ כי מעשיה מנוגדים לחוק וכי תישקל נקיטת הליכים פליליים אם יישנו".