אאא

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה הודיע, כי בכוונתו להתפטר מהכנסת במסגרת החוק הנורבגי, ולהמשיך לכהן רק כשר בממשלה.

את מקומו של אוחנה בכנסת ימלא הבא אחריו ברשימת הליכוד - עמית הלוי, לשעבר מנהל המטה של מירי רגב ואחד ממייסדי "המכללה למדינאות".

אוחנה יהיה חבר הכנסת הראשון מהליכוד שיפעיל את החוק.

בפוסט מפורט שפירסם בחשבון הפייסבוק שלו, השר אוחנה כתב: "החלטתי להיות השר הראשון מהליכוד להפעיל את החוק הנורווגי ולהשהות את חברותי בכנסת (לא מהממשלה).

צעד זה מגשים לענ"ד את הרעיון הדמוקרטי של הפרדה בין הרשויות.

שר שהוא חבר כנסת, תופס מקום של ח"כ שהיה יכול להיות פעיל בתחומי העשייה הפרלמנטריים: להשתתף בוועדות, בדיונים במליאה, להגיש הצעות חוק, הצעות לסדר, שאילתות וכד'.

חלק מהביקורת על חברי הכנסת, שאינה מוצדקת, מדברת על נוכחותם הדלה בוועדות: אף ח"כ לא יכול להיות חבר בחמש וועדות (כך הייתי כח"כ) ולפעול בכולן בצורה יעילה.

חלק גדול מהדיונים בוועדות נערכים במקביל, והח"כ צריך לבחור באילו מהן להשתתף.

כאשר שר תופס מקום של ח"כ מחד, אך איננו יכול להיות חבר ו/או להשתתף בדיונים בוועדות הכנסת, הדבר יוצר עומס רב – ולכן בהכרח מגביל משמעותית את יכולת התפקוד של חברי הכנסת.

גם עבור המשרד הממשלתי, בוודאי משרד גדול ומשפיע כמשרד לביטחון הפנים, נכון שיהיה שר במשרה מלאה, קל וחומר בעת הזאת בה התמודדות הממשלה עם בלימת התפשטות נגיף הקורונה בעיצומה.

הדברים נכונים במיוחד כאשר הבא בתור ברשימת הליכוד לכנסת, כלומר מי שצפוי להתחיל את כהונתו בכנסת הוא חברי הטוב עמית הלוי, מייסד וראש המכללה למדינאות.

עמית עוסק בסוגיות המדיניות כבר שנים רבות, ומעורב בעשיה הפנים ליכודית והלאומית באופן מאוד משמעותי.

הוא אמור היה להכנס כבר לכנסת ה-21 ("מועד א'") ובהליך משפטי הנוגע לעניין ספירת הקולות הוא הוכיח זאת, אף שהעניין עוד תלוי ועומד.

זכור לי היטב שהייתי במצב דומה בכנסת ה-20 (משך מספר חודשים הייתי "הבא בתור") וקיוויתי שמי משרי הליכוד יפעיל את החוק הנורווגי כדי שאתחיל לכהן בכנסת.

לכן יהיה זה צדק פואטי שדווקא אני הוא האיש שיכניס – ודווקא את עמית. אין לי ספק שהוא יהווה תוספת מאוד משמעותית ואיכותית לסיעת הליכוד ולכנסת ישראל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אמשיך בתפקידי כשר לביטחון הפנים במשרה מלאה, ואפעל כדי שכלל הגופים במשרד, ובראשם משטרת ישראל – יהיו חוד החנית בשמירה לא רק על שלומו וביטחונו של הציבור – אלא גם על חירותו וזכויותיו.

כבר לאחר חודשיים בתפקיד, אני מאמין שיש למשטרה את הפוטנציאל לעמוד בהצלחה במשימה החשובה הזו.

בהצלחה רבה לעמית!".

הלוי, היה כאמור על סף הכניסה לכנסת כבר בסבב הבחירות הקודם, אז היה מאבק בינו לבין יהדות התורה שטענה כי המנדט השמיני מגיע לה על חשבון המנדט ה-36 של הליכוד, עליו ישב הלוי.

הלוי אף איים בזמנו בשיחה עם 'כיכר השבת' כי "יש בידי הקלטות של זיופים בבני ברק, בביתר עילית ובירושלים, אני לא רוצה להיגרר בהשמצות כנגד הקלפיות במגזר החרדי אך יהדות התורה לא מותירה לי הרבה ברירות, אני לא לחינם מתעקש, לא ייתכן שישלטו עלינו פקידים, פעם זו דינה זילבר שקובעת סדר יום ועכשיו זה פקידי ועדת הבחירות שהם מחליטים למי יועברו הקולות, אני אלחם על כך בכל מחיר".