אאא

ראשי הסיעות החרדיות הודיעו היום (ראשון) כי יצביעו נגד הצעת חוק פסקת ההתגברות של ח"כ איילת שקד, למרות שמדובר בהטחת בחירות, וזה בכדי למנוע את הפלת הממשלה והליכה לבחירות ריבעות.

בהודעה משותפת של ש"ס ו'יהדות התורה' נאמר: "נציגי סיעות ש"ס ויהדות התורה, החליטו היום שלא לתמוך בהצעת חוק פסקת ההתגברות שאמורה להעלות השבוע להצבעה בכנסת על ידי האופוזיציה באמצעות ח"כ איילת שקד".

הנימוק להחלטה: "נציגי הסיעות החרדיות הודיעו כי הם מחוייבים לשלמות הקואליציה ומניעת קיום בחירות, פועלים להעברת תקציב המדינה ולמאבק בנגיף הקורונה".

כפי שדווח מוקדם יותר, לפי הצעת החוק של ח"כ שקד, הכנסת תוכל לאשר שוב חוק שבג"ץ פסל, ברוב של 61 ח"כים לפחות. כמו כן, ניתן יהיה לפסול חקיקה רק ברוב של שני שלישים מתוך הרכב של 11 שופטים לפחות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אלא שמדבור בחוק עליו עשויה לקום וליפול הממשלה. בכחול לבן טענו כי הצבעה בעד פסקת ההתגברות מנוגדת להסכם הקואליציוני בין כחול לבן לליכוד.

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר הצליח להוציא את אנשי כחול לבן משלוותם לאחר שכתב: "בע"ה אמליץ לנתניהו לתמוך בפסקת ההתגברות שיעלה השבוע. ‏אסור לנו ללכת נגד הבוחרים שלנו".

בכחול לבן התייחסו לאמירת יו"ר הקואליציה והבהירו: "לא נאפשר חקיקה אנטי דמוקרטית, כך הבטחנו לציבור הישראלי וכך נעשה כדי לשמור על מדינת ישראל". הם הוסיפו: "זה מה שסוכם כשהקמנו את ממשלת האחדות. אנחנו נעמוד בהסכמים, ומצפים גם משותפינו האחרים לעמוד בהם".