אאא

משרד הבריאות מעדכן הערב (ראשון)  כי מחצות נרשמו 321 חולי קורונה חדשים מתוך 4,479 בדיקות שבוצעו, לאחוז הדבקה כולל של 7.5.

מתחילת התפרצות הקורונה בישראל, חלו בנגיף, 72,584 איש, מתוכם 26,386 עדיין מוגדרים כחולים פעילים, מתוך החולים הפעילים, 141 במצב בינוני ו-342 איש מוגדרים כחולים קשים.

העדכון היומי
העדכון היומי

ארבעה חולי קורונה הצטרפו ל-98 איש שמונשמים בעקבות ההידבקות בנגיף. שבעה חולי קורונה נפטרו ביממה האחרונה, וסך כל הנפטרים מהנגיף עומד על 536 איש.

עד כה החלימו מהנגיף 45,662 אנשים, כאשר ביממה האחרונה הצטרפו אליהם עוד 54 אנשים. מספר הבדיקות ביממה האחרונה, עמד על 7,793 איש ומחצות 4,479 אנשים.

מוקדם יותר היום, ערך ראש הממשלה בנימין נתניהו מסיבת עיתונאים, בסיום ביקור במרכז השליטה בקורונה, הממוקם בבית החולים שיבא. 

לצד נתניהו, גם מסרו הצהרות לתקשורת פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, שר הבריאות יולי אדלשטיין ומנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי.

 במסיבת העיתונאים

גמזו אמר, בין היתר: "אני רוצה להיישר מבט לציבור החרדי ולומר לו: בתקופת בין הזמנים התלמידים חזרו הביתה, ואני מתחנן שישמרו על מניעת ההידבקות. אנו רוצים להגיע לתפילות 'הימים הנוראים' במצב שכל המדינה תהיה ירוקה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אנחנו מאוד קרובים למצב שבו התחלואה תרד", הוסיף גמזו. "אנחנו נמצאים בקו כמעט יציב. לא נהיה פזיזים בהתרת מגבלות. ניישר קו איפה שהדברים לא סבירים, אבל לא נהיה פזיזים".

ראש הממשלה נתניהו דיווח: "ביקשתי מהמשרדים להביא לי תוכניות ארוכות-טווח כדי שנוכל להבטיח את המעבר המוצלח של הקורונה. אנחנו בודקים אופציות גם על חיסונים. הסימנים כרגע נראים מעודדים, אבל מוקדם מדי להגיד".

"אם יהיו חיסונים, אני רוצה שישראל תהיה נגישות לחיסונים הללו. ראשונים לקבל אותם יהיו הצוותים הרפואיים והקבוצות בסיכון, ואחר כך כלל האוכלוסייה", מסר נתניהו.

שר הבריאות הצהיר: "בימים האחרונים הצלחנו לעצור את התפשטות הנגיף. זה טוב, אבל לא מספיק, כי המספרים עדיין גבוהים".