אאא

סכן סמוי של המשטרה הביא אתמול (רביעי) למעצרם של 11 תושבי שטחים ותושבת מרכז הארץ, בחשד להפעלת רשת שעסקה בסחר באמצעי לחימה, ייצור והפצת אמל"ח, בישראל וביהודה ושומרון.

את הסוכן הסמוי הפעילו יחידת אתגר בלהב 433 ויחידה מרכזית מחוז דרום. התיק מלווה על ידי התביעה הצבאית - פרקליטות איו"ש.

במהלך החקירה נחשפו חוליות מרכזיות בשרשרת ביצוע העבירות, שכללו בלדרים שהבריחו לארץ חלקי נשק וכלי "איירסופט" שיועדו להסבה, מתווכים בארץ ובשטחי יהודה ושומרון, יצרני אמל"ח שביצעו בפועל את הסבות הנשק ומפיצי אמל"ח שדאגו להעברתו לשטחי מדינת ישראל בסיום הליך ההסבה.

במהלך ההפעלה נרכשו אקדחים ורובים מסוג קלצ'ניקוב ו"איירסופט" שהוסב לרובה M16. כמו כן נתפסו משלוחים של חלקי אמל"ח ואקדחים מסוג "איירסופט".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

החשודים הובאו לחקירה באזהרה, כל אחד על פי חלקו, בחשד למעורבות בעבירות של ייצור ואחזקת אמצעי לחימה, קשירת קשר לפשע וסחר באמל"ח ללא רישיון והם יובאו במהלך היום לבית משפט צבאי להארכת מעצר.

במשטרה מציינים כי "מדובר בעבירות חשיפה שרובן הן תולדה של מודיעין משטרתי איכותי ופעילות משמעותית המתבצעת במישור הסמוי והמאבק המשטרתי המתמשך בעבירות אמל"ח וירי ימשיך להתבצע בכל רחבי הארץ.

"משטרת ישראל תמשיך במאבק הנחוש והבלתי מתפשר נגד עבירות הנשק, הכול במטרה למנוע פשיעה וטרור, לשמור על שלום הציבור וביטחונו ולאפשר שגרת חיים תקינה ובטוחה לכל אזרחי ישראל".