אאא

תלמיד ישיבה כבן 17 נהרג הלילה (ראשון) בתאונת דרכים קטלנית בשכונת רמות בירושלים לאחר שנפגע מרכב במהלך רכיבה על אופניים. נהג הרכב עוכב במקום התאונה על-ידי המשטרה.

התאונה התרחשה לאחר חצות הלילה, כאשר הבחור שרכב על אופניו נפגע מפגיעת רכב ברחוב סולם יעקב בשכונת רמות בירושלים.

הבחור, סבל מפגיעה רב מערכתית והיה ללא דופק וללא נשימה. כוחות ההצלה שהוזעקו לזירת התאונה העניקו לבחור טיפול ראשוני ופינו אותו במצב אנוש לבית החולים 'שערי צדק' - תוך כדי פעולות החייאה, אך שם נאלצו לקבוע את מותו.

בזירת התאונה פתחו הנוכחים באמירת פרקי תהילים להצלתו של הבחור אך כעבור זמן קצר התקבלה הבשורה המרה על פטירתו בבית החולים.

 בוחן התנועה בזירת התאונה (צילום: מ.ג)

אחד התושבים באזור מספר ל'כיכר השבת' כי התאונה התרחשה בסיבוב חד בכביש, במקום בו נוהגים במהירות גבוהה, ואך בנס עד היום לא היו שם נפגעים בנפש.

תושבים בשכונת רמות א' מבכים מרה את האסון הנורא, השני שפוקד את השכונה בתוך ימים ספורים, לאחר שביום חמישי טבע למוות תושב השכונה, האברך הרב עקיבא קראוס ז"ל בן ה-24, שטבע בחוף הנפרד בכנרת.

פאראמדיק מד"א אבי שיף סיפר: "כשהגענו למקום, ראינו אופניים ובסמוך שכב נער כבן 16 מחוסר הכרה, הוא סבל מחבלה רב מערכתית והיה ללא נשימה וללא דופק, הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות עד שהגענו לחדר הטראומה בבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו".

אהרון בן ארוש חובש באיחוד הצלה סיפר: "בסיוע חובשים נוספים משכונת רמות ביצענו החייאה בזירת התאונה על הנער שנפצע אנושות. לאחר מכן הוא פונה תוך כדי החייאה לבית החולים שם למרבה הצער נקבע מותו".

שוקי בקר חובש נוסף של איחוד הצלה הוסיף: "לדברי עוברי אורח מדובר בתאונה עם מעורבות רכב פרטי, אוטובוס, ואופניים. ביצענו החייאה על הנער שרכב על האופניים אך למרבה הצער נקבע מותו בבית החולים. נהג הרכב ונהג האוטובוס לא נזקקו לקבלת טיפול רפואי".

אביגיל ביר חובשת של איחוד הצלה שהיתה בסמיכות למקום מסרה: "כשהגעתי למקום נתקלתי בנער רוכב האופניים שסובל מפגיעה קשה וללא הכרה. ביצענו בו פעולות החייאה בסיוע פרמדיק של איחוד הצלה ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים שערי צדק שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל".

מהמשטרה נמסר כי "ברחוב סולם יעקב בירושלים ארעה תאונת דרכים, בין רוכב אופניים לרכב פרטי, שבעקבותיה פונה הרוכב לבית החולים במצב אנוש. נהג הרכב מעוכב במקום. למקום הגיעו שוטרים ובוחן ונפתחה חקירה".

 (צילום: מ.ג)