אאא

אסון כבד פקד הלילה (ראשון) את שכונת רמות הירושלמית וישיבת "עטרת שלמה" בראשון לציון, עם פטירתו הטרגית של הבחור החשוב, שמואל אהרן גליק ז"ל, בן ה-17, לאחר שנפגע מרכב בזמן שרכב על אופניו ברחוב סולם יעקב בשכונת רמות.

ל'כיכר השבת' נודע כי מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי הבחור ז"ל, רכב על אופניים רגילים ללא שחבש קסדה לראשו, ללא פנסים על האופניים ובעצם ללא שום אמצעי זהירות או מיגון. בנוסף, הוא רכב נגד כיוון התנועה, ברחוב שבו ישנו סיבוב חד מאוד, המסתיר את שדה הראייה מהעוברים ושבים.

 זירת התאונה, הלילה (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

במשטרה, מעריכים הבוקר, כי לנהג הרכב - חרדי גם הוא, לא היתה שום אופציה לראות את רוכב האופניים, בגלל הסיבוב החד במקום בו אירעה התאונה.

"היה אפשר למנוע את התוצאות הקשות של התאונה הזו", אומרים גורמים במשטרה ל'כיכר השבת'. לדבריהם, קסדה ומיגון ראוי ומתאים - היו יכולים לשנות את רמת האסון בתאונה הזו".

"אנחנו בימי בין הזמנים, רואים הרבה אסונות, צריך לזכור ביתר שאת את 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'", מוסיפים הגורמים במשטרה, "חייבים לשמור על זהירות יתר במקומות בהם ישנה סכנה, לא להקל ראש".

הבחור שמואל אהרן גליק ז''ל (באדיבות המשפחה)
הבחור שמואל אהרן גליק ז"ל (באדיבות המשפחה)

נהג הרכב עוכב בזירת התאונה ונלקח לתחנת המשטרה לחקירה ראשונית בסיומה שוחרר לביתו. היום, הוא צפוי להיחקר בשנית. ל'כיכר השבת' נודע כי בשלב זה של החקירה אין חשד כנגד הנהג מלבד העובדה שהיה מעורב בתאונה בה נהרג צעיר.

כפי שדווח מוקדם יותר, ההרוג בתאונה הקשה הוא הבחור שמואל אהרן גליק ז"ל, בן 17 בלבד, בנו של יבלחט"א הרב חיים זבולון גליק - מחשובי התושבים בשכונת רמות, שנחשב לאחד מבני העלייה בישיבת 'עטרת שלמה' בראשון לציון ומגדולי המתמידים בבית המדרש 'שערי תבונה' בשכונה.

שמואל אהרן ז"ל הוא נכדם של הרב ישראל גליק והרב נח הרץ, טייס לשעבר בחיל האוויר שהיה כלוא בשבי הסורי בתקופת מלחמת יום הכיפורים וחזר בתשובה תקופה קצרה לאחר מכן.

 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

אחד מתושבי השכונה סיפר ל'כיכר השבת' כי "שמואל אהרן היה מוכשר ומתמיד גדול, הוא היה מקפיד להיות בדרך כלל תמיד מראשוני הלומדים בישיבת בין הזמנים בבית המדרש בשכונה". עוד הוא מספר בכאב כי לאחר התאונה הקשה מצאו בכיסו דף מיוחד שבו רשם לעצמו קבלות וחיזוקים טובים אותם הוא רשם לעצמו.

שכן נוסף וחברו הקרוב של הבחור ז"ל, שאף לומד איתו באותה ישיבה, סיפר אף הוא בשיחה עם 'כיכר השבת' כי שמואל אהרן ז"ל היה אדם נעים הליכות שתמיד היה כיף לשהות בקרבתו, בחור שעוזר לשני בסבר פנים יפות, בן תורה אמיתי.

בנוסף הוא מסיפר בכאב כי בזמן התאונה הוא שהה לצד אחיו של הנפטר, ולאחר שהגיעו לזירה, זיהה האח את האופניים של שמואל אהרן ז"ל, מה שגרם לו לחייג מיד להוריו ולומר פרקי תהילים בשטח, עד שהגיעה הבשורה המרה.

שמואל אהרן ז"ל רכב על אופניו ברחוב סולם יעקב בשכונת רמות בירושלים, ובסביבות השעה 00:15 הוא נפגע אנושות מרכב פרטי. הבחור, סבל מפגיעה רב מערכתית והיה ללא דופק וללא נשימה. כוחות ההצלה שהוזעקו לזירת התאונה העניקו לו טיפול ראשוני ופינו אותו במצב אנוש לבית החולים 'שערי צדק' - תוך כדי פעולות החייאה, אך שם נאלצו לקבוע את מותו.

 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

בזירת התאונה פתחו הנוכחים באמירת פרקי תהילים להצלתו של הבחור אך כעבור זמן קצר התקבלה הבשורה המרה על פטירתו בבית החולים.

אחד התושבים באזור מספר ל'כיכר השבת' כי התאונה התרחשה בסיבוב חד בכביש, במקום בו נוהגים במהירות גבוהה, ואך בנס עד היום לא היו שם נפגעים בנפש.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

פאראמדיק מד"א אבי שיף סיפר: "כשהגענו למקום, ראינו אופניים ובסמוך שכב נער כבן 16 מחוסר הכרה, הוא סבל מחבלה רב מערכתית והיה ללא נשימה וללא דופק, הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות עד שהגענו לחדר הטראומה בבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו".

אביגיל ביר חובשת של איחוד הצלה שהיתה בסמיכות למקום מסרה: "כשהגעתי למקום נתקלתי בנער רוכב האופניים שסובל מפגיעה קשה וללא הכרה. ביצענו בו פעולות החייאה בסיוע פרמדיק של איחוד הצלה ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים שערי צדק שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל".

מהמשטרה נמסר כי "ברחוב סולם יעקב בירושלים ארעה תאונת דרכים, בין רוכב אופניים לרכב פרטי, שבעקבותיה פונה הרוכב לבית החולים במצב אנוש. נהג הרכב מעוכב במקום. למקום הגיעו שוטרים ובוחן ונפתחה חקירה".

הבחור שמואל אהרן ז"ל הותיר אחריו בפטירתו הורים, סבים וסבתות, ותשעה אחים ואחיות וחברים רבים אבלים וכואבים.