אאא

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ אמר היום (שני) בישיבת סיעת כחול לבן כי "מי שאוהב את מדינת ישראל - לא לוקח אותה לבחירות בעת הזו".

לדבריו, "החלטת הליכוד מאמש להסכים לדחיית אישור התקציב, אם היא אכן כזו, היא החלטה חשובה והכרחית למען אזרחי ישראל".

"ראש הממשלה בנימין נתניהו, אני קורא לך להעביר החלטת ממשלה עוד הערב ולתת תוקף אמיתי להבטחתך מאמש – לדון ולאשר את תקציב המדינה בתוך 100 ימים מהיום.  הסר את איום הבחירות מסדר היום הציבורי ובמקום פאניקה – נאפשר לציבור ודאות, ביטחון ואמון".

גנץ הוסיף, "בתוך 24 שעות מעכשיו נוכל להשלים את התהליך: הממשלה תאשר הערב הצעת חוק ממשלתית לתיקון המועד הנדרש להגשת התקציב, כנסת ישראל תעביר אותה ובתוך 24 שעות, בלי טריקים ובלי שטיקים: תאושר ההצעה גם בקריאה שנייה ושלישית. זה אפשרי, זה חוקתי, זה נכון, זה מוסרי".

בהמשך דבריו תקף את התנהלות הליכוד עד כה. "הסכמים שלא שווים את הנייר שעליהם נכתבו אינם הסכמים, ולא מבטיחים לציבור אחדות כדי לפרק את החברה הישראלית ולהשניא אדם על חברו".

גנת הסביר מדוע חייבים תקציב דו שנתי. "מדינת ישראל צריכה ודאות לשנה הבאה. לעצמאים, למי שאיבדו את פרנסתם, לבעלי העסקים, לחינוך, לביטחון, לרווחה ולתרבות – אני אומר זאת, כל צמרת הכלכלה הישראלית אומרת זאת ורבים מבכירי משרד האוצר. לכל החלטה אחרת אין הסבר ענייני".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"ובחירות בעת הזו, כשיש הסכם שמאפשר אחרת, הן הפקרות ויריקה בפרצופם של מיליון חסרי עבודה. לא יתכן שנשקיע כעת מיליארדים בשלטי חוצות וסרטוני קמפיין במקום בעצמאים וברופאים. בחירות בפעם הרביעית במשבר מתגלגל, יביאו למלחמת אחים במקום לאחדות השורות".

"בואו נוריד את איום הבחירות מסדר היום הציבורי. אין לנו את המנדט לכך מהציבור. אדוני ראש הממשלה, לא מאוחר לתקן.  בוא ונאמר יחד: אין בחירות, יש יציבות, יש תקציב, יש התמודדות עם הקורונה, ננהג בכבוד לעצמנו, בכבוד לאזרחים".

בפתח ישיבת סיעת הליכוד השיב ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אנחנו לא צריכים 24 שעות, אנחנו לא צריכים אפילו 24 דקות. יש לנו תקציב מוכן ומותאם לקורונה, בדיוק למה שצריכים היום אזרחי ישראל".

"זה מזרים כסף גם לכיסים של האזרחים, גם לעסקים, זה מוכן וזה מה שצריך להעביר ואפשר לעשות את זה מייד. אני גם לא מתרשם מכל החוקים האיראניים והצפון קוריאניים האלה, לרמוס את רצון הבוחר מצד אנשים שלא מסוגלים לנצח בקלפי. לא 24 שעות לא 24 דקות, יש תקציב מוכן וצריך לעשות אותו עכשיו".