אאא

ימים ספורים לפני פתיחת שנת הלימודים, והורים רבים לילדים קטנים במועצה האזורית רכסים, לחוצים: "אין לנו לאן לשלוח את הילדים", הם מספרים ל'כיכר השבת'.

לדבריהם, הורים רבים שרשמו את ילדיהם לגנים הקהילתיים, אשכנזים וספרדים, קיבלו תשובה שלילית. הנימוק: אין מספיק מקום בגנים לכל הילדים.

הם מאשימים את המועצה וטוענים כי עליה לדאוג למספר מבנים מספק עבור כלל הילדים, וטוענים כי במועצה לא נערכו מראש, מה שמשאיר אותם ללא מענה לילדים.

עוד מציינים כי הסיבה למחסור בגנים, בעובדה שאכלסו במהלך השנה פרוייקט מגורים חדש במסגרת 'מחיר למשתכן', אך "המועצה ידעה על האכלוס מראש, והייתה צריכה להתארגן בזמן".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מהמועצה המקומית רכסים נמסר בתגובה ל'כיכר השבת' כי הם ידעו על המחסור המסתמן במבנים לגנים מראש, ופעלו בנושא מול משרד החינוך.

במועצה מציינים כי הם כבר הכשירו את השטח, אך רק היום קיבלו הרשאה ממשרד החינוך להקמת שלושה מבנים יבילים, להקמת הגנים החסרים. "כבר קיימנו ועדת מכרזים וכבר היום יצאה הדרישה להתחלת עבודה".

לסיום מרגיעים במועצה את ההורים החוששים ואומרים: "אנו נעשה הכל על מנת שהגנים יפתחו בתחילת שנה ויתנו את המענה המרבי לכל ילדי רכסים".