אאא

מעקב 'כיכר השבת': עיריית ירושלים החלה היום (רביעי) בהסרת הטלפונים הציבוריים מרחבי העיר, כפי שהבטיחה לאחרונה. צלם 'כיכר השבת', חיים גולדברג תיעד את הסרת המטרד הרוחני בשכונת גבעת מרדכי.

במקביל, גורם משטרתי בכיר במחוז ירושלים אומר היום ל'כיכר השבת' כי הם חוקרים ומנסים לעלות על עקבותיהם של מטרידי הילדים מטלפונים אלו.

כפי שנחשף בתחקיר 'כיכר השבת', עסקנים טענו כי "אף אחד כבר לא מחייג לטלפון ציבורי. היחידים העושים זאת, הם גורמים מפוקפקים מתוך הציבור החרדי, האורבים לילדים קטנים ומטרידים אותם".

אותם מטרידים, צופים ממרחק מה, מתוך מקום בטוח, לעבר הטלפון הציבורי. כאשר הם מבחינים בילדים תמימים העוברים בסביבה, מחייגים אל הטלפון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אחרי שהילד עונה, הם מתחילים להטריד אותו בצורה קשה, כאשר על פי עדויות נוראיות שהגיעו אל המערכת, אותם מטרידים, על מנת למלאות את סיפוקם, מספרים לילדים על נושאים שהשתיקה יפה להם, וידיעתם מטרידה אותם בגיל כה צעיר.

עדות קשה שפרטיה הגיעו לידינו, מלמדים על אחד המטרידים הטלפוניים שהצליח ללכוד את אותו הילד ברשתו, וכעבור מספר שיחות - אף נפגש איתו ופגע בו בצורה חמורה.

בעקבות כך החליטו בעיריית ירושלים, בתיאום עם חברת בזק, על הסרת כלל הטלפונים הציבוריים מרחבי העיר. היום, כאמור, החלו בהורדת המטרד הרוחני שאיים על ילדי העיר התמימים.