אאא

ילד חרדי כבן שנה וחצי נפצע הערב (רביעי) מתאונת דרכים ברחוב יוחנן מזרחי, בשכונת בית ישראל בירושלים. עדי ראייה סיפרו ל'כיכר השבת' כי נהג הרכב נמלט מהמקום.

כוננים, חובשים ופראמדיקים שמיהרו להגיע למקום, מצאו את הילד שוכב על המדרכה. הם העניקו לו תחילה טיפול רפואי ראשוני בזירה.

לאחר שחבשו אותו וקיבעו אותו, הוא פונה במהירות לבית החולים כאשר הרפואי מוגדר קשה.

עד ראיה סיפר ל'כיכר השבת' כי האמא הייתה בזמן התאונה בתוך הבית. היא יצאה החוצה בשל הרעש, ונכנסה להלם עמוק. הילד היה שרוע על המדרכה.

שמעון קרישבסקי חובש באיחוד הצלה סיפר: "הענקנו סיוע ראשוני בזירת התאונה לילד הולך הרגל שיצא מחצר ביתו ונפצע בינוני עד קשה כתוצאה מפגיעת רכב פרטי. לאחר מכן הוא פונה לבית החולים כשהוא סובל מחבלות ופציעות בראשו ובגפיו".

חובש רפואת חירום במד"א משה חמד סיפר: "כשהגענו למקום, ראינו על המדרכה תינוק כבן שנה וחצי כשהוא בהכרה מעורפלת, עם חבלת ראש קשה, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל חבישות וקיבועים, ופנינו אותו במהירות לבית החולים כשמצבו מוגדר קשה".

נחמן פיליפ מתנדב 'צוות הצלה' שטיפל באירוע מוסיף: "בהגיעי למקום מצאתי כבן שנה וחצי כשהוא חבול ומדמם מראשו. על גופו נמצאו סימני גלגל ויתכן שנפגע מרכב שנמלט מהמקום. הענקתי לו סיוע רפואי ראשוני יחד עם צוות אט"ן של מד"א שפינה אותו להמשך טיפול רפואי בחדר הטראומה של ביה"ח הדסה עין כרם, כשהוא במצב קשה".

מדוברות משטרת ירושלים נמסר: "לפני זמן קצר, התקבל דיווח במשטרה על פעוט, ברחוב יוחנן יוסף בירושלים, שפונה במצב קשה לבית החולים. במקום נמצאים שוטרים נפתחה חקירה לברור נסיבות המקרה".

הציבור נקרא להעתיר בתפילה לרפואת מרדכי דוד בן בריינא בתוך שאר חולי ישראל.