אאא

ח"כ ישראל אייכלר הצביע היום (שני), בעד החוק לדחיית התקציב והסביר כי הוא היה נגד החוק, אך הוא הצביע בעד, בשל הסיבה,"שיש להעביר תקציב לישיבות מיד במקום ללכת לבחירות בלי תקציב".

בנאומו מעל דוכן הכנסת, הסביר אייכלר:: "האמת היא שהייתי רוצה להצביע נגד החוק, משום שהממשלה לא העבירה את התקציב לישיבות".

"כשלא מעבירים תקציב", הסביר אייכלר, "עושים עוול למאות אלפי אנשים בנוסף לעולם הישיבות. הממסד השלטוני מתסדר עם התקציב הישן. אלו אנשים שמקבלים ונהנים מבסיס התקציב, כך גם שכרם של אנשים שעובדים במגזר הציבורי".

"אבל יש הרבה אנשים אחרים שהם פשוט מורעבים כשאין תקציב. לכן עקרונית לא מגיעה לממשלה אורכה נוספת".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד הסביר אייכלר, "אנחנו נמצאים בתקופה קשה מאוד של קורונה. יש מאות נפטרים, חולים קשים, רבבות נדבקים, זה לא הזמן ללכת לבחירות. אמרנו את זה הרבה פעמים וכל אחד מבין את זה. רק כל אחד מאשים את השני, ולא מצליחים להסתדר".

"ולכן", הוסיף ואמר אייכלר: "כשהייתה סכנה שהחוק לדחיית התקציב ייפול על חודו של קול, ונלך שוב לבחירות, הצבעתי בעד החוק. זאת כדי לאפשר העברת תקציב. אבל לא לאפשר למשוך זמן. הליכוד וכחול לבן צריכים לדעת שזה לא הזמן להתווכח על זוטות של חד שנתי או דו שנתי".

"יש להעביר את התקציב מיד. זה שאפשרנו לממשלה אורכה בעוד כמה שבועות, זה לא אומר שמותר להמשיך בעוול למיליוני אזרחים. ובעיקר יש להעביר תקציב לישיבות מיד במקום ללכת לבחירות בלי תקציב. אם הממשלה תלך לבחירות בלי תקציב זה יהיה חטא שלא יסולח".