אאא

ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) נאם אמש (שני) במליאת הכנסת ובחר לנאום בערבית וזה לרגל הלשום בין ישראל לאיחוד האמירויות. במהלך נאומו אמר: "הידיעה על ההסכם הזה התקבלה בברכה על ידי כל הגורמים בישראל, במיוחד בשל הכבוד וההערכה שזוכה להם יורש העצר של איחוד האמירויות, השייח' מוחמד בן זאיד אל-נהיאן, ישמור עליו האל".

הנאום המלא:

החלטתי לדבר היום בערבית לרגל נרמול היחסים בין ישראל לבין מדינת איחוד האמירויות. חשוב לציין שישראל עוברת משבר פוליטי גדול.

חלק מהעם מפגין נגד ראש הממשלה וממשלתו. ואולם משבר זה לא השפיע על תמיכת העם בהסכם המבורך עם מדינת איחוד האמירויות.

הידיעה על ההסכם הזה התקבלה בברכה על ידי כל הגורמים בישראל, במיוחד בשל הכבוד וההערכה שזוכה להם יורש העצר של איחוד האמירויות, השייח' מוחמד בן זאיד אל-נהיאן, ישמור עליו האל.

פעולותיו לא נעלמות מן העין. פעולותיו בולטות במישור המדיני והבינלאומי. בין אם במניעת ההשפעה השלילית של תורכיה, ובין אם בעמידתו חוצץ נגד ההרס שמפיצה קטאר, ולרוב בהתנגדותו למלחמה וההרס שאיראן וסוכניה ממיטים על המזרח התיכון.

כמו כן, יש לציין את התפקיד החיובי שאיחוד האמירויות שיחקה, כשעמדה לצד מצרים בתקופות הקשות שלה, כאשר א-סיסי קיבל את השלטון מידי האחים המוסלמים והתמודדה עם משבר ביחסים עם הנשיא האמריקני לשעבר ברק אובמה.

איחוד האמירויות עמדה, לצד מצרים. היא גם סייעה לה להתגבר על המשבר הכלכלי ובה בעת העמידה לרשותה את יכולתיה וושינגטון, על מנת לסייע למצרים.

היה זה מהלך מנהיגותי מדרגה ראשונה. ההסכם בינינו לאיחוד האמירויות הוא הסכם חשוב, כי הוא מחזק את החזית נגד איראן וסוכניה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המניעים של איראן אינם פוליטיים, אלא דתיים. איראן שואפת לשנות את אורח החיים במפרץ, שיהיה דומה לאורח החיים באיראן. העם האיראני סובל ונאנק תחת העול של מדיניותה הקיצונית.

לאחינו הפלסטינים, אני רוצה לתת עצה ידידותית. עם האמירויות שונה מהעם הישראלי ומהעם האמריקאי. אתם רגילים לשרוף את הדגלים שלנו בבוקר ולהתחנן לסיוע אחר הצהריים.

העם באמירויות שונה. הוא עם ערבי עם כבוד עצמי.הוא לא ישכח. האחים שלכם (הפלסטינים) שחיים באיחוד האמירויות עוד יגורשו בגללכם. פעם אחת תחשבו בהיגיון. או לפחות סתם תחשבו...

אדוני היושב ראש, מעל במת הכנסת בירושלים, אני שולח מסר שכולו הערכה וברכה לעם באיחוד האמירויות ולמנהיגיו.
אני מתפלל לה', ישתבח ויתעלה, שיברך את ההסכם הזה לטובת עמי המזרח התיכון, ושבעקבותיו יגיעו הסכמים נוספים, בעזרת השם.