אאא

נשיא מועצת חכמי התורה, ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן, ביקש אמש (רביעי) בסיום תפילת ראש חודש, לשאת דברים לאלפי הבחורים החוזרים בימים אלו להיכלי הישיבות, בצל מגפת הקורונה. 

ראש הישיבה פתח את דבריו: "לכל תלמידי הישיבות שאין העולם עומד אלא על הבל פיהם של תינוקות של בית רבן שדברי התורה מפיהם זה חשוב מאד לפני הקב"ה. על כולם להתגבר ולדחות את כל הבעיות ולבוא לישיבות בראש חודש אלול".

הגר"ש כהן קרא לבחורים שלא יצאו מהיכל הישיבה כל זמן אלול: "אם אפשר ייתנו לנו רשות שעד אחרי כיפור לא לצאת מהישיבה, להתמיד, ואם צריכים משהו אז שההורים יבואו לבחורים ויתנו להם מה שהם רוצים".

חכם שלום כהן פנה להורים: "ההורים צריכים לא לעכב בכלל בעד בניהם לא ללכת לישיבות. הקב"ה מחכה להם לבני הישיבות האלה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הגר"ש כהן קרא לראשי הישיבות, ללא יוצא מן הכלל, לפתוח את הישיבות: "רבני הישיבות כבר דובר שעליכם להתאזר ולפתוח את הישיבות ולקבל את כל התלמידים וכמה שאפשר שלא להוציא תלמידים מעכשיו עד אחרי כיפור ואז נהיה בטוחים בחסדיו של הקב"ה שמחכה לנו ולעשות את כל מה שיהיה טוב לתלמידים להשתדל עבורם, איני יודע אם זה מכבסות. כל מה שצריך שהתלמידים לא יצטרכו לצאת מהישיבה".

"ולתלמידים עוד הפעם אני אומר", סיים נשיא המועצת: "מזהיר אותם שיתאמצו, שיתאמצו וזה שכר גדול בשבילם. שיתאמצו לבוא לישיבות וההורים אל תפחדו על שום דבר התורה מגנא ומצלא.

"אם באמת יהיה תלמוד תורה היא מגינה מכל הצרות האלה שבאות לעולם, ועל זה באמת אם יתקיים הדבר נכתב ונחתם בעזרת ה' יתברך לחיים טובים ולשלום. לפרנסה טובה לבריאות כל אחד מה שצריך אמן כן יהי רצון שנה טובה ומבורכת".