אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו מזהיר לפני זמן קצר (רביעי) את חיזבאללה מפני ניסיון נוסף לבצע פיגוע נגד מטרות ישראליות, כפי שאירע אמש.

"ישראל רואה בחומרה רבה את הירי לעבר כוחותינו על ידי חיזבאללה", אמר ראש הממשלה. "לא נסבול שום תוקפנות נגד אזרחינו, ונגיב בעוצמה על כל התקפה נגדנו".

נתניהו הוסיף והתריע, בפניה ישירה: "אני מציע לחיזבאללה לא לנסות את כוח המחץ של ישראל. חיזבאללה שוב מסכן את מדינת לבנון בגלל תוקפנותו".

יצוין, כי במהלך הלילה, קיים ראש הממשלה נתניהו התייעצויות עם שר הביטחון, הרמטכ"ל ובכירים נוספים באשר לתקרית הביטחונית, זאת בעת ששהה במלון רימונים שבצפת לחופשה משפחתית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 גם שר הביטחון איים. כך זה נשמע (צילום: טל עוז, משרד הביטחון)

גם שר הביטחון בני גנץ, שסיים כעת ביקור בבסיס הקליטה והמיון בתל השומר, במסגרת יום גיוס לפיקוד העורף ולחיל האוויר, התייחס למצב הביטחוני המעורער ואיים על חיזבאללה.

"הלילה נמשכו האתגרים הביטחוניים, גם בצפון וגם בדרום", ציין גנץ. "אנחנו נמשיך לפעול להבאת שקט מוחלט בדרומה של הארץ. בצפון, לא ניתן לנסראללה לפגוע לא בחיילינו ולא במדינתנו. נגיב באופן קשה לכל אירוע שיקרה בגבול".

כזכור, צה"ל תקף לפנות בוקר מספר עמדות של ארגון הטרור חיזבאללה, בתגובה לירי שביצעו אנשיו ושפגע ישירות באחת העמדות של צה"ל באזור צוק מנרה.